Grzybica

Problemy skórne,grzybica, aptekapapaya.pl,

Aktywne filtry

Infekcje i dolegliwości intymne

Clotrimazolum Hasco, krem 1 %, 20 g

3,46 zł
Wskazania: Grzybicze zapalenie skóry wywołane zakażeniami grzybiczymi (dermatofitami, pleśniakami, grzybami dimorficznymi),  Zakażenia drożdżakowe skóry i błon śluzowych (kandydoza), Łupież pstry Kandydoza skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych
Dodaj do ulubionych
Grzybica

Daktrin, krem, 15 g

26,51 zł
 Wskazania: Grzybica międzypalcowa stóp (“stopa sportowca”) Grzybica pachwin Grzybica głowy Grzybica tułowia Grzybica rąk Grzybica wtórnie zakażona przez bakterie (np. pieluszkowe zapalenie skóry)
Dodaj do ulubionych
Pokazano 1-30 z 57 pozycji

Grzybica

Grzybica jest problemem skórnym, który wymaga odpowiedniego leczenia. W tej kategorii znajdują się leki przeciwgrzybicze do stosowania podczas grzybicy paznokci oraz grzybicy skóry. Podczas występowania zakażenia grzybiczego należy zastosować substancje czynne, które między innymi będą zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby.

Przyczyny występowania grzybicy

Choroby skórne zaliczane do grzybiczych wywołane są przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie. Rozwojowi tych patogenów sprzyja wilgotne, ciepłe środowisko oraz obniżona odporność. Na choroby grzybicze narażeni są pacjenci z zaburzeniami hormonalnymi oraz osoby chorujące na cukrzycę i niewydolność krążeniową. Osoby przyjmujące przewlekle sterydy lub antybiotyki również są w grupie zwiększonego ryzyka występowania zakażeń grzybiczych. 

Leczenie grzybicy

W przypadku występowania zmian skórnych stosuje się leki miejscowe w postaci maści lub kremów. W większości zawierają one terbinafine, która skutecznie zwalcza różnego rodzaju grzyby. Podczas występowania uciążliwej postaci grzybicy stosuje się również leki doustne.  

Leki na grzybicę paznokci

W grzybicy paznokci stosuje się lakiery zawierające substancje przeciwgrzybicze, które znajdziesz właśnie w tej kategorii. Lakier na grzybicę jest jednym z częściej używanych preparatów podczas występowania tego rodzaju problemów skórnych. 

Spray na grzybicę

Spray na grzybicę jest również dostępny w naszej aptece. Może on pełnić funkcję ochronnę oraz lecznicze. Spray nie tylko zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby ale również działa na patogeny. Dodatkowo można je stosować jako ochronę przed zakażeniem.

Maści na grzybicę

Maści na grzybicę są stosowane podczas grzybicy skóry. Ta forma leku działa miejscowo i ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się choroby. 

To jaki preparat wybierzemy podczas leczenia grzybicy zależy od nas, każde z nich wpływa pozytywnie na zahamowanie rozwoju grzybów. Należy pamiętać, że jeśli produkty dostępne w aptece bez recepty nie przynoszą oczekiwanych skutków to należy udać się do lekarza dermatologa, który zaleci dalsze postępowanie.  

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 63,00 zł

Produkt dodany do ulubionych