Grzybica

Problemy skórne,grzybica, aptekapapaya.pl,
Clotrimazolum Hasco, krem 1...
Dostępny
Infekcje i dolegliwości intymne

Clotrimazolum Hasco, krem 1 %, 20 g

3,41 zł
Wskazania: Grzybicze zapalenie skóry wywołane zakażeniami grzybiczymi (dermatofitami, pleśniakami, grzybami dimorficznymi),  Zakażenia drożdżakowe skóry i błon śluzowych (kandydoza), Łupież pstry Kandydoza skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych
Daktarin Puder 20 mg/g , 20 g
Dostępny
Grzybica

Daktarin Puder 20 mg/g , 20 g

29,39 zł
 Wskazania: Grzybica międzypalcowa stóp (“stopa sportowca”) Grzybica obrębna pachwin Grzybica wtórnie zakażona przez bakterie (np. pieluszkowe zapalenie skóry)
Clotrimazolum GSK, krem...
Dostępny
Infekcje i dolegliwości intymne

Clotrimazolum GSK, krem 10mg/g, 20 g

6,35 zł
 Wskazania: Grzybica stóp, pachwin, ciała, przestrzeni między palcami grzybica skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych łupież pstry
Clotrimazolum Aflofarm,...
Dostępny
Infekcje i dolegliwości intymne

Clotrimazolum Aflofarm, krem 10mg/g, 20 g

2,92 zł
 Wskazania: Grzybica stóp, pachwin, ciała, przestrzeni między palcami grzybica skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych łupież pstry
Tea Tree, Zasypka do stóp,...
Dostępny
Papaya 2

Tea Tree, Zasypka do stóp, 120 g

10,26 zł
Wskazania: Nadpotliwość stóp Ograniczenie ryzyka pojawienia się chorób grzybiczych lub bakteryjnych
Pokazano 1-24 z 60 pozycji

Grzybica

Grzybica jest problemem skórnym, który wymaga odpowiedniego leczenia. W tej kategorii znajdują się leki przeciwgrzybicze do stosowania podczas grzybicy paznokci oraz grzybicy skóry. Podczas występowania zakażenia grzybiczego należy zastosować substancje czynne, które między innymi będą zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby. Skuteczny lek na grzybicę powinien zawierać ketokonazol, klotrimazol, mikonazol lub terbinafina. Terapia przeciwgrzybicza powinna być stosowana według wskazań producenta. Za pomocą preparatów, stosujemy miejscowe leczenie grzybicy. Preparaty przeciwgrzybicze dostępne są w aptece bez recepty w formach takich jak maść przeciwgrzybicza, spray na grzybicę, lakier na grzybicę paznokci.

Przyczyny występowania grzybicy

Choroby skórne zaliczane do grzybiczych wywołane są przez dermatofity, drożdżaki i pleśnie. Rozwojowi tych patogenów sprzyja wilgotne, ciepłe środowisko oraz obniżona odporność. Na choroby grzybicze narażeni są pacjenci z zaburzeniami hormonalnymi oraz osoby chorujące na cukrzycę i niewydolność krążeniową. Osoby przyjmujące przewlekle sterydy lub antybiotyki również są w grupie zwiększonego ryzyka występowania zakażeń grzybiczych. Terapia przeciwgrzybicza powinna być wdrożona jak najwcześniej, infekcje grzybicze skóry mają tendecję do rozprzestrzeniania się, dlatego zwalczać grzybicę skóry należy natychmiast po zaobserwowaniu objawów.

Leczenie grzybicy, który preparat na grzybicę wybrać?

W przypadku występowania zmian skórnych stosuje się leki miejscowe w postaci maści lub kremów. W większości zawierają one terbinafine, która skutecznie zwalcza różnego rodzaju grzyby. Podczas występowania uciążliwej postaci grzybicy stosuje się również leki doustne.  W przypadku grzybicy paznokci należy zastosować lakier przeciwgrzybiczy, profilaktyka grzybicy może być prowadzona za pomocą sprayu na grzybicę w postaci dezodorantu do stóp. Należy pamiętać, że rozwojowi choroby sprzyja uczęszczanie w takie miejsca jak siłownia czy basen. Leki bez recepty w większości przypadków pomagają zwalczyć chorobę.

Leki na grzybicę paznokci

W grzybicy paznokci stosuje się lakiery zawierające substancje przeciwgrzybicze, które znajdziesz właśnie w tej kategorii. Lakier na grzybicę jest jednym z częściej używanych preparatów podczas występowania tego rodzaju problemów skórnych. 

Spray na grzybicę, skuteczne preparaty w sprayu

Spray na grzybicę jest również dostępny w naszej aptece. Może on pełnić funkcję ochronnę oraz lecznicze. Spray nie tylko zapobiega rozprzestrzenianiu się choroby ale również działa na patogeny. Dodatkowo można je stosować jako ochronę przed zakażeniem.

Maść przeciwgrzybicza, grzybica skóry

Maści na grzybicę są stosowane podczas grzybicy skóry. Ta forma leku działa miejscowo i ogranicza ryzyko rozprzestrzeniania się choroby. 

To jaki preparat wybierzemy podczas leczenia grzybicy zależy od nas, każde z nich wpływa pozytywnie na zahamowanie rozwoju grzybów. Należy pamiętać, że jeśli produkty dostępne w aptece bez recepty nie przynoszą oczekiwanych skutków to należy udać się do lekarza dermatologa, który zaleci dalsze postępowanie.  Nieleczona grzybica może prowadzić do groźnych powikłań, dlatego trzeba szybko działać

Product added to compare.