Brodawki i kurzajki

Problemy skórne, brodawki i kurzajki, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Brodawki i kurzajki

Brodawki i kurzajki to kategoria zawierająca wszelkiego rodzaju preparaty zawierające substancje czynne, które działają na wirusa brodawczaka ludzkiego. To właśnie ten patogen odpowiada za wywoływanie zmian w postaci kurzajek.

Przyczyny kurzajek

Kurzajki są wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego, który powoduje pojawienie się zmian. Do zakażenia tym patogenem dochodzi poprzez kontakt ze skażoną powierzchnią. Wirus HPV przenosi się bardzo szybko do miejsc najbardziej narażonych na rozprzestrzenianie się wirusa zaliczamy miejsca ogólnodostępne takie jak basen, siłownia czy salony kosmetyczne. 

Gdzie kurzajki najczęściej występują?

Kurzajki najczęściej pojawiają się na stopach i dłoniach. Zarówno dłonie jak i stopy są najbardziej narażone na styczność z powierzchniami zakażonymi. 

Kurzajki leczenie

Leczenie opiera się na miejscowym podawaniu leków dostępnych bez recepty zawierających substancję czynne, które skutecznie eliminują problem skórny. 

Leki na kurzajki z apteki

W aptece dostępne są różnego rodzaju preparaty w postaci maści, płynów, sztyftów, zamrażaczy i plastrów. Działanie tych preparatów opiera się na miejscowym działaniu kwasu salicylowego, eteru dimetylowego, azotanu srebra lub kwasu monochlorooctowego.

Wypalanie kurzajek 

Wypalanie kurzajek za pomocą gotowych preparatów dostępnych w aptece jest obecnie najbardziej popularną formą leczenia tego typu zmian skórnych. W przypadku kurzajek uciążliwych w leczeniu zaleca się skorzystanie w gabinetów specjalistycznych. W miejscach tych możemy wykonać wypalanie zwanym elektrokoagulacją za pomocą łuku elektrycznego.

Krioterapia na kurzajki

Krioterapię możemy wykonać w domu za pomocą sprayu dostępnego w aptece. Po zastosowaniu zamrażacza powstaje strup, który następnie odpada po kilku dniach. W przypadku dużych zmian, zabieg należy powtórzyć. 

Leki na kurzajki z apteki Papaya

W naszej aptece znajdziecie preparaty firmy Scholl, Undofen, Brodacid, Help4skin, Excilor, Vericaust.

Brodawki są problemem skórnym, który objawia się bólem i dyskomfortem. Należy pamiętać, że brak odpowiedniego leczenia może przyczynić się do rozprzestrzeniania zmian. Dlatego należy chronić siebie jak i zarówno osoby korzystające z tych samych przestrzeni. Kurzajki możemy leczyć za pomocą leków bez recepty dostępnych w aptece. Jeśli zauważysz u siebie problem skórny w postaci brodawki sięgnij po lek, który zmniejsza ryzyko przenoszenia wirusa. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 18,00 zł - 80,00 zł

Produkt dodany do ulubionych