Brodawki i kurzajki

Wortie, plastry, 15szt

7350068603372
VITAMED
29,76 zł
Brutto

Postać -
Opakowanie 15 szt.
Rodzaj Wyrób medyczny leczniczy
Kraj pochodzenia POLSKA
Dawka -
Czy na receptę 0

Wskazania:

  • Brodawki, kurzajki

Opis produktu:

Wortie, plastry, to wyrób medyczny leczniczy do usuwania brodawek i kurzajek. Zawiera plastry ze 100% bawełny, które są nasączone wysoce skoncentrowanym 40% kwasem salicylowym. Posiada on właściwości keratoliczne i chemicznie złuszcza naskórek. Wzmaga odnowę nowej, zdrowej skóry a kurzajka zamiera. Wortie plastry zapobiegają rozprzestrzenianiu się zmian skórnych spowodowanych wirusem brodawczaka oraz skutecznie maskują, chronią i leczą. Są łatwe w użyciu, bezpieczne i dobrze przylegają do skóry. Kuracja nimi wynosi od 7 do 14 dni. 

Czy wiesz, że? 

Przed nałożeniem plastra Wortie, można moczyć kurzajkę przez 10 minut w ciepłej wodzie, aby zmiękła. 

Opakowanie zawiera:

15 sztuk plastrów Wortie

Sposób użycia:

Dorośli i dzieci od 4 roku życia:

Plaster nakładamy na czystą, osuszoną zmianę. Odklejamy plaster od przezroczystej folii i dociskamy bezpośrednio w miejscu kurzajki. Jeśli plaster jest za duży przycinamy go, by znajdował się tylko na miejscu zmiany. Możemy użyć zwykłego plastra by wzmocnić prawidłowe przylegania plastra Wortie. Trzymamy opatrunek na zmianie chorobowej przez 8-12 godzin. Po upływie tego czasu zdejmujemy go i kontynuujemy leczenie do momentu zniknięcia kurzajki. Jeśli stosujemy plaster na noc w dzień robimy przerwę a jeśli używamy go na dzień całą noc pozostawiamy zmianę nie zaklejoną. 

Środki ostrożności:

  • Chronić przed światłem oraz wilgocią
  • Obserwować miejsce opatrunku, gdy pojawi się zaczerwienienie lub ból, należy przerwać leczenie i przemyć je wodą z mydłem
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu.

Opinie użytkowników

Brak opinii
Aby dodać komentarz należy się zalogować.
Produkt dodany do ulubionych