Rzuć palenie

Bez recepty, rzuć palenie, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-23 z 23 pozycji

Rzuć palenie 

Palenie papierosów to nałóg, który przynosi wiele konsekwencji zdrowotnych. Przyczynia się do zaburzenia funkcjonowania całego organizmu, a co za tym idzie do pogorszenia stanu zdrowia. Mimo tego, że praktycznie każdy palacz jest świadomy jak palenie wpływa na zdrowie to nadal liczba palaczy w Polsce jest ogromna. Kategoria rzuć palenie jest miejscem gdzie znajdziecie leki pomagające zerwać z nałogiem. Zadbaj o swoje zdrowie i podejmij walkę już dziś!

Jak palenie wpływa na zdrowie?

Palenie papierosów wpływa negatywnie na wiele procesów toczących się w naszym organizmie. Jednymi ze skutków, które można początkowo zauważyć są zaburzenia snu, problemy z koncentracją i przewlekłe zmęczenie. Nie są to jedyne skutki uboczne u palaczy. Osoby palące są narażone na zmianę koloru skóry, cera staje się szara i pozbawiona blasku. Dodatkowo u kobiet może pojawić się nadmierne owłosienie twarzy, które jest wynikiem zwiększonego poziomu testosteronu. Mężczyźni zaś są narażeni na spadek jakości nasienia, a co za tym idzie na problemy z płodnością. Oczywiście palenie zwiększa ryzyko występowania wszelkiego rodzaju nowotworów. Najbardziej narażony jest układ oddechowy, jednak ostatnie badania potwierdzają, że osoby palące są również w grupie ryzyka występowania raka pęcherza moczowego.

Jak skutecznie rzucić palenie?

Nie istnieje złota rada jak skutecznie rzucić palenie. W walce z nałogiem często stosuje się wiele metod na raz. Warto wdrożyć zajęcie, które będzie zastępować czas, w którym sięgaliśmy po papierosa. Może to być sport lub ćwiczenia oddechowe. Niektórzy palacze potrafią rzucić palenie wykorzystując wyłącznie silną wolę, inni zaś potrzebują terapii zastępczej. W preparatach z apteki na rzucenie palenia znajdują się substancje takie jak nikotyna, cytyzyna, bupropian i warekniklina. Wszystkie te substancje łagodzą objawy głodu nikotynowego. Podczas rzucania palenia warto wspomóc się również środkami uspokajającymi. Napięcie nerwowe może być pretekstem do sięgania po papierosa. 

Leki bez recepty na rzucenie palenia

W naszej aptece Papaya posiadamy specjalną kategorie Rzuć palenie, w której znajdują się preparaty wspomagające walkę z nałogiem w postaci tabletek, plastrów i gum do żucia. Każdy może wybrać odpowiednią formę dla siebie. Leki te są dostępne bez recepty i możemy kupić je w aptece internetowej lub stacjonarnej. 

Tabletki i kapsułki na rzucenie palenia 

Popularnymi tabletkami na rzucenie palenia w aptece jest Recigrar, Demoxan i Tabex. Wszystkie te preparaty zawierają w swoim składzie cytyzynę, która zmniejsza głód nikotynowy. Wiele osób sięga po tego rodzaju terapię zastępczą. 

Plastry na rzucenie palenia

Plastry na rzucenie palenia zawierają w sobie dawki nikotyny, która zastępuje tradycyjne palenie. Dzięki temu możemy skuteczniej walczyć z nałogiem.  Plastry są przezroczyste może nosić je zarówno kobieta jak i mężczyzna.

Gumy na rzucenie palenia 

Gumy na rzucenie palenia są również dostępne w aptece, skład nie różni się od wyżej wymienionych preparatów.

Domowe sposoby na rzucenie palenia

Do domowych sposobów na rzucenie palenia zaliczamy picie naparu z ziół o działaniu uspokajającym. Można sięgnąć po melisę, dziurawca czy kozłek lekarski. Wszystkie te zioła mają działanie wpływające na układ nerwowy. Ograniczają stres i łagodzą niepokój.

Negatywne skutki rzucania palenia

Podczas rzucania palenia pojawiają się negatywne skutki, które często są przyczyną powrotu do nałogu. Jednym z nich jest nerwowość. Osoba rzucająca palenie jest rozdrażniona, wynika to z braku dostępu do nikotyny. Dodatkowo często osoby rzucające palenie posiadają skłonności do podjadania. W ten sposób zapełniają czas, który wcześniej wykorzystywały na palenie papierosów. 

Korzyści z rzucenia palenia

Rzucenie palenia wymaga od nas samodyscypliny. Zerwanie z nałogiem niesie wiele korzyści dla zdrowia. Zarówno w wyglądzie zewnętrznym jak w całym organizmie zachodzą pozytywne zmiany. Dodatkowo papierosy kosztują, dlatego rzucenie palenia przynosi wiele korzyści. 

Dla jednych mobilizacją będzie zdrowie, zaś dla drugich korzyści finansowe. Nie ważne czym kierujesz się podczas podejmowania decyzji o rzuceniu palenia, ważne aby wytrwać w swoich postanowieniach. Jeśli nie posiadasz silnej woli sięgnij po terapię zastępczą dostępną bez recepty w naszej aptece. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 86,00 zł

Produkt dodany do ulubionych