Antyperspiranty do ciała

kosmetyki, ciało, antyperspiranty, aptekapapaya.pl
Alantan, zasypka, 50 g
Dostępny
Nadmierna potliwość

Alantan, zasypka, 50 g

10,16 zł
   Wskazania: Podrażnienia Zaczerwienienia Otarcia
Medispirant Mineralny,...
Dostępny
Antyperspiranty

Medispirant Mineralny, emulsja, 40ml

36,15 zł
Wskazania: Potliwość Podrażnienia Skóra delikatna i wrażliwa Dzieci powyżej 8 roku życia Młodzież i osoby dorosłe
Pokazano 1-24 z 60 pozycji

Antyperspiranty 

Pocenie to o naturalny proces fizjologiczny człowieka, który chroni go przed przegrzaniem. Sam pot, który jest wydzielany przez gruczoły nie powoduje nieprzyjemnego zapachu do momentu, aż związki w nim zawarte zostają rozkładane przez mikroorganizmy. To właśnie one powodują wydzielanie przykrego zapachu. Jeśli nasz organizm produkuje niewielką ilość potu, wystarczy nam zwykły dezodorant, natomiast gdy pocenie jest intensywniejsze powinniśmy wybrać produkt, który pomoże nam je ograniczyć. Takimi właśnie kosmetykami są antyperspiranty, które zmniejszają potliwość i niwelują nieprzyjemny zapach potu. Zawierają zazwyczaj substancje bakteriobójcze, związki chemiczne oraz substancje zapachowe a także aloes, talk, alantoinę i panthenol. Najczęściej głównym ich składnikiem jest chlorek glinu, który ogranicza działanie gruczołów potowych. Dokonuje tego poprzez zmieszanie się z potem i stworzenie substancji zatykającej gruczoły i blokującej pot. Antyperspiranty minimalizują uczucie dyskomfortu, który występuje podczas pocenia się. Ponadto pielęgnują skórę, koją, nawilżają i zapewniają uczucie świeżości. Występują w formie kulki, sztyftu oraz sprayu i chusteczek przydatnych w podróży czy pracy. Przy wyborze antyperspirantu, najlepiej kierować się potrzebami skóry, jej kondycją i trybem życia.

Kto powinien używać antyperspiranty?

Antyperspiranty powinny być używane przez osoby, u których gruczoły potowe wydzielają wzmożoną ilość potu. Niezależnie czy ten proces występuje na skutek wysiłku fizycznego, stresu czy wysokiej temperatury. Ważne, by zmniejszyć jego ilość i usunąć krępujący zapach.

Jak powinno się stosować antyperspirant?

Antyperspirant najczęściej stosuje się raz na dzień. Nakłada się go na czystą i wysuszoną skórę, najlepiej wydepilowaną, ponieważ bakterie i pot zatrzymują się we włosach. Wystarczy nałożyć cienką warstwę preparatu, gdyż nadmiar może powodować nieprzyjemne uczucie lepkości a następnie poczekać aż wyschnie. Nie wolno stosować antyperspirantu w przypadku, gdy mamy podrażnioną lub zranioną skórę. Należy także pamiętać, by nie użyczać nikomu naszego produktu w sztyfcie lub kulce, gdyż ma on bezpośredni kontakt z naszą skórą.   

Jeśli naszym problemem jest nadmierna potliwość, nie czekajmy tylko sięgnijmy po produkt, który pomoże nam zmniejszyć ten dyskomfort. Uwolnimy się od nieprzyjemnego zapachu czy mokrych ubrań pod pachami a co najważniejsze poprawimy swoje samopoczucie. Skorzystajmy więc z szerokiej oferty apteki Papaya, która posiada antyperspiranty wielu renomowanych firm jak Vichy, Ziaja, La Roche, Iwostin oraz Riemann i Aflofarm.

Product added to compare.