Pamięć i koncentracja

Bez recepty, pamięć i koncentracja,aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 51 pozycji

Pamięć i koncentracja

Pamięć i koncentracja to proces, za który odpowiedzialne jest wiele struktur mózgu. Pamięć to nic innego jak rejestrowanie, magazynowanie i odtwarzanie wiadomości. Wyróżniamy pamięć krótkotrwałą, która służy nam do odbierania niewielkiej ilości informacji lub wykonania czynności i przechowujemy ją przez krótki czas. Przetwarzanie i utrwalenie tych informacji prowadzi do powstania pamięci długotrwałej. Aby utrzymać pamięć w dobrej kondycji należy często ją ćwiczyć, poprzez naukę, pracę, czytanie czy nawet gry. Koncentracja natomiast polega na skupieniu uwagi w stronę określonej rzeczy lub informacji w danym momencie i utrzymywanie go w czasie. Może być samoistna lub wystąpić pod wpływem określonego działania.     

Na pamięć i koncentrację

Na pamięć i koncentrację pożyteczny wpływ mają witaminy i minerały. Nie może zabraknąć w naszej diecie witamin z grupy B (B1, B6 i B12), witaminy A, C, E i D oraz magnezu, żelaza, cynku, fosforu, potasu oraz wapnia i kwasu foliowego. Ponadto musimy przyjmować regularne posiłki bogate w węglowodany złożone, białko, lecytynę oraz kwasy omega-3, 6 i pić dużo wody i nie zapominać o owocach i warzywach. Trzeba także ćwiczyć umysł poprzez układanie puzzli, czytanie, rozwiązywanie krzyżówek, sudoku lub granie w gry umysłowe czy zapamiętywanie tekstów piosenek lub wierszy.  

Leki na pamięć i leki na koncentrację

Leki na pamięć i leki na koncentrację bez recepty oraz suplementy diety zawierają witaminy i minerały oraz lecytynę, żeń-szeń czy miłorząb japoński Ginkgo-Biloba, a także kwasy Omega-3 i Omega 6. Miłorząb japoński poprawia krążenie i dotlenienie mózgu. Działa na zaniki pamięci, spowolnione myślenie oraz trudności z koncentracją i zawroty głowy. Żeń-szeń pomaga w lepszym zaopatrywaniu narządów w tlen i zwiększa zdolność do wysiłku umysłowego a także fizycznego. Lecytyna natomiast pobudza układ nerwowy oraz wspomaga procesy zapamiętywania i koncentrację. Badania pokazują, że zwiększa efektywność zapamiętywania informacji i poprawia zdolności umysłowe. Leki na pamięć i leki na koncentrację stosowane regularnie poprawią naszą sprawność umysłową, pamięć i krążenie mózgowe.

Leki na pamięć i koncentrację z apteki

Odpowiednie suplementy i leki na pamięć i koncentrację z apteki znajdziecie na naszych wirtualnych półkach. Apteka Papaya posiada dużą ofertę preparatów wielu wiodących firm, które poprawiają sprawność umysłu i wspomogą układ nerwowy. Preparaty dostępne są w formie tabletek, kapsułek i płynów. 

Tabletki

ginkofar intense, pamicon, sesja, bodymax plus z lecytyną, naturell ginko intensive, ginkofar forte, maxiluten ginko +

Kapsułki

bilobil intense, doppelherz aktiv dla mózgu, olimp ginkoflav forte, olimp gold lecytyna, olimp guaranax, eye q, activlab biloba extra, bilomag plus, bilobil forte, naturell ginko intensive, doppelherz aktiv lecytyna forte

Płyny

vita buerlecithin, biovital zdrowie, 


To jak działa nasz umysł, odpowiada naszemu samopoczuciu. Dlatego ważne jest, aby uzupełniać organizm w produkty wpływające na pamięć i koncentracje. Dobrze zbilanosowana dieta uzupełnia organizm we wszystkie składniki odżywcze zapewniając prawidłową pracę całego ciała. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 290,00 zł

Produkt dodany do ulubionych