Skóra tłusta

Kosmetyki, rodzaj skóry, skóra tłusta, aptekapapaya.pl
Iwostin Age Lift, serum, 30ml
Dostępny
Serum do twarzy

Iwostin Age Lift, serum, 30ml

88,93 zł
Wskazania: Zwiększenie elastyczności skóry Redukcja drobnych linii i zmarszczek Wszystkie typy skóry dojrzałej
Pokazano 1-24 z 143 pozycji

Cera tłusta, jakie zalecenia pielęgnacyjne stosować podczas obecności skóry tłustej?

Skóra tłusta charakteryzuje się nadmierną produkcją sebum. Wyróżniamy skórę tłustą, która występuje na całej twarzy oraz skórę mieszaną, gdzie nadreaktywność gruczołów występuje tylko w sferze T czyli czoło, nos i podbródek. Skóra tego typu jest dość problematyczna, posiada przede wszystkim tendencję do powstawania zmian trądzikowych.  Ważne jest aby podczas występowania tego rodzaju skóry zadbać o odpowiednią pielęgnację.

Czym jest sebum? Charakterystyka cery tłustej

Sebum to naturalny czynnik odpowiadający za nawilżenie skóry. Gdy gruczoły łojowe działają odpowiednio, skóra zaliczana jest do typu normalnego. Problem skóry zaczyna się w momencie produkowania nadmiernej ilości sebum. Skóra tłusta ma tendencję do przetłuszczania się oraz powstawania stanów zapalnych. Normalizujące działanie mają kosmetyki do cery tłustej. Zawierają w swoim składzie kwas salicylowy, kwas linolowy, kwas migdałowy oraz składniki aktywne wpływające na zaskórniki rozszerzone. Kosmetyki do cery tłustej zawierają antyoksydacyjne substancje, które chronią przed negatywnym działaniem wolnych rodników.

Przyczyny skóry tłustej twarzy

Do przyczyn nadmiernej produkcji sebum czyli występowania skóry tłustej zaliczamy między innymi zmiany hormonalne. Cera tłusta często jest obecna u nastolatków, chociaż to nie jedyna grupa ludzi z tym typem cery. Dodatkowo przyczyn można doszukiwać się w uwarunkowaniach genetycznych. Oznacza to, że występowanie we wcześniejszym pokoleniu tendencji do skóry tłustej może skutkować obecnością tego typu cery. 

Pielęgnacja tłustej skóry twarzy, jakie składniki aktywne powinny zawierać kosmetyki do cery tłustej?

Podczas występowania skóry tłustej twarzy obowiązuje ten sam model pielęgnacji jak w pozostałych typach. Przede wszystkim kluczowe jest zaczynanie pielęgnacji od oczyszczania za pomocą produktów myjących, następnie skórę należy przygotować do następnych zabiegów, do tego można użyć toniku, który znormalizuje pH skóry.  Zastosowanie odpowiedniego kremu w następnym kroku będzie służyło zabezpieczeniu przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Dodatkowo kremy do skóry tłustej zawierają substancje, które normalizują działanie gruczołów. Na koniec dnia należy dokładnie zmyć makijaż, można do tego również użyć płynów dedykowanych skórze tłustej oraz nanieść krem na noc. 

Krem do skóry tłustej

Kremy do skóry tłustej nie powinny przede wszystkim zapychać porów. Zarówno krem na noc i dzień powinien mieć delikatną formułę. Dodatkowo produkty powinny być wzbogacone w składniki takie jak siarkę, cynk, kwas glikolowy, owocowy lub azelainowy. Wszystkie te składniki wpływają na poprawę funkcjonowania skóry, ograniczają nadmierne świecenie oraz poprawiają jej wygląd. W dobrym kremie do cery tłustej powinniśmy znaleźć: kwas migdałowy, kwas salicylowy lub kwas linolowy, dodatkowo powinien zawierać kwas hialuronowy, który wspomoże regenracji naskórka.

Oczyszczanie skóry tłustej, co używać do codziennej pielęgnacji skóry tłustej?

Zarówno pianki i żele do skóry tłustej usuwają resztki makijażu oraz pozostałe zanieczyszczenia. Produkty te są wzbogacone w substancje wpływające na prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry. Dlatego posiadając skórę tłustą wybierajmy produkty dedykowane. 

Jak pozbyć się tłustej skóry twarzy

Odpowiednie stosowanie kosmetyków może przyczynić się do zmniejszenia nadmiernego przetłuszczania się skóry. Dodatkowo na rynku dostępne są kremy matujące. Warto sięgać również po produkty działające doraźnie w postaci papierków usuwających świecenie się nosa, to właśnie w tym miejscu przeważnie występuje nasilony problem świecenia się skóry. 

Skóra tłusta jest uznawana za wymagającą cerę, która wymaga odpowiedniej dbałości. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że brak wdrożenia kosmetyków dedykowanych może przyczynić się do powstawania stanów zapalnych. Zajrzyj do naszej apteki i sprawdź, jakie produkty będą odpowiednie do codziennej pielęgnacji. 

Product added to compare.