Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt
Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt
Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt
Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt
Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt
Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt

Gorączka

Apap 500mg, tabeltki powlekane, 24 szt

5909990296040
16,16 zł

0,67 zł / szt

Brutto

Wskazania:

  • Bóle głowy
  • Bóle miesiączkowe
  • Bóle zębów
  • Bóle mięśni
  • Bóle kostno-stawowe
  • Ból gardła
  • Nerwobóle
  • Gorączka np. w przeziębieniu i grypie

Opis produktu:

Apap 500 mg 24 tabletek to lek powszechnie stosowany w leczeniu bólów o małym i umiarkowanym nasileniu różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy, zębów, mięśni, kości i stawów, bolesne miesiączkowanie. Stosowany jest także jako lek przeciwgorączkowy.

Czy wiesz, że?

Paracetamol jest lekiem bezpiecznym do stosowania u dzieci i dorosłych.

Składniki:

1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu, substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy

Dawkowanie:

Dorośli

1-2 tabletki 3-4 razy dziennie (maksymalnie 8 tabletek na dobę)

Dzieci powyżej 12 roku życia

1 tabletka do 4 razy dziennie

Przeciwwskazania:

  • Nie stosować u pacjentów z alergią na paracetamol lub którykolwiek składnik leku
  • Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek
  • Nie stosować jeśli przyjmowane są inhibitory MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu
  • Nie stosować w przypadku wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej
  • Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat

Działania niepożądane:

Lek ten, jak każdy, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): 

  • reakcje nadwrażliwości
  • pokrzywka
  • rumień
  • wysypka
  • nudności
  • wymioty
  • zaburzenia trawienia

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): 

  • trombocytopenia 
  • agranulocytoza 
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne
  • ostre uszkodzenie wątroby występująca najczęściej w wyniku przedawkowania
  • plamica barwnikowa

Środki ostrożności:

  • Nie stosować z innymi produktami zawierającymi paracetamol w celu uniknięcia ryzyka przedawkowania tej substancji
  • Stosowanie leku omówić z lekarzem w przypadku pacjentów z niewydolnością wątroby albo nerek i astmą oskrzelową
  • Trzymać w temperaturze do 25 stopni Celsjusza, z dala od dzieci
  • Chronić przed światłem i wilgocią

Interakcje z innymi lekami:

Apap może wchodzić w interakcje z lekami i substancjami takimi jak:

  • inne leki zawierające paracetamol,
  • inhibitory MAO także w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania,
  • zydowudyna 
  • doustne leki przeciwzakrzepowe 
  • ryfampicyna
  • izoniazyd
  • leki przeciwpadaczkowe
  • barbiturany 
  • diflunisal
  • sulfinpirazon
  • kofeina

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.

Ulotka dla pacjenta

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Reviews

No reviews
Product added to compare.