Aleric Deslo Active 2,5 mg, tabletki, 10 szt
Aleric Deslo Active 2,5 mg, tabletki, 10 szt

Alergia

Aleric Deslo Active 2,5 mg, tabletki, 10 szt

5909991013172
12,48 zł
Brutto

Wskazania:

 • Alergia
 • Nieżyt nosa
 • Pokrzywka

Opis produktu Aleric Deslo Active:

Aleric Deslo Active (2,5 mg) to lek przeciwalergiczny w postaci tabletek, który nie wywołuje senności. Może być on stosowany przez dorosłych, jak i przez dzieci od 6 roku życia. Zwalcza alergię i katar sienny oraz pokrzywkę. Stosowanie leku Aleric Deslo Active łagodzi objawy takie jak: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa czy łzawienie oczu.  

Czy wiesz, że?

Alergia potrafi ograniczać. Stosowanie leków z tej kategorii pomaga zniwelować objawy, które towarzyszą podczas pylenia.

Składniki Aleric Deslo Active:

Aleric deslo activ skład substancją czynną leku Aleric Deslo Active- desloratadynę w dawce 2,5 mg pozostałe składniki leku to: polakrylinę potasową, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti (zawierający także glikol propylenowy), aspartam (E 951), celulozę mikrokrystaliczną, mannitol suszony rozpyłowo i potasu wodorotlenek (do ustalenia pH)

Dawkowanie:

Dzieci w wieku od 6 do 11 lat

1 tabletka raz na dobę

Dorośli i młodzież

2 tabletki raz na dobę

Lek Aleric Deslo Active bez konieczności popijania. Sam ulega rozpadowi w jamie ustnej.

Przeciwwskazania:

 • Nie stosować u pacjentów z uczuleniem na którykolwiek ze składników Aleric Deslo Activ 
 • Nie stosować leku Aleric Deslo Active u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek , chyba że lekarz zdecyduje inaczej
 • Nie stosować leku Aleric Deslo Active u dzieci poniżej  6 roku życia
 • Nie stosować przez kobiety w ciąży i karmiące piersią
 • Nie stosować leku Aleric Deslo Active u pacjentów chorych na fenyloketonurię

Działania niepożądane : 

Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania leku Aleric Deslo Active, należy pamiętać, że nie u każdego mogą wystąpić.

Często występujące ( u 1 na 10 osób ):

 • zmęczenie
 • ból głowy
 • suchość w jamie ustnej

Bardzo rzadko występujące ( u 1 na 10000 osób ):

 • ciężkie reakcje alergiczne, wysypka
 • kołatanie i nierówne bicie serca
 • zaburzenia ze strony układu pokarmowego ( bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka)
 • zawroty głównym problemy ze snem lub senność, omamy
 • bóle mięśni
 • drgawki, niepokój połączony z podwyższoną aktywnością ruchową
 • stan zapalny wątroby , błędy w testach czynności wątroby

Częstotliwość nieznana:

 • nadwrażliwość na słońce lub promieniowanie UV, zmienne zachowanie ( nietypowe, agresywne), nieprawidłowa praca serca

Środki ostrożności przed zastosowaniem:

 • Nie stosować tabletki na alergię Aleric Deslo Active u pacjentów z Fenyloketonurią
 • Przed zastosowaniem leku należy omówić z lekarzem lub farmaceutom, jeśli u pacjenta występują drgawki lub zaburzenia czynności nerek, w wywiadzie rodzinnym lub medycznym
 • Nie jest konieczne popijanie leku wodą lub innym płynem, można go stosować razem z jedzeniem lub bez, gdyż tabletka natychmiast ulega rozpadowi w jamie ustnej
 • Przed zastosowaniem blister należy ostrożnie otworzyć, rozdzierając go, następnie wyjąć tabletkę ulegającą rozpadowi i umieścić w jamie ustnej bez rozkruszania
 • Nie stosować leku dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem, jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutom
 • Podczas przyjmowania leku należy zachować ostrożność i trzymać tabletki na alergię w miejscu niedostępnym dla małych dzieci
 • Lek należy stosować zawsze zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania
 • Nie przypuszcza się, aby lek ten w zalecanej dawce wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn
 • Nie zaleca się przyjmowania leku Aleric Deslo Activ podczas ciąży lub w okresie karmienia piersią
 • Aleric Deslo Active trzymać w temperaturze pokojowej
 • Chronić przed światłem

Interakcje z innymi lekami: 

 • Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach, które były są lub planujemy przyjmować.( również wydawanych bez recepty )

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.

Aleric Deslo Active 2,5 mg tabletki na alergię i katar sienny – stosowanie leku Aleric Deslo

Aleric Deslo Active to lek, który warto wybrać ze względu na jego skuteczność w łagodzeniu objawów alergii, takich jak katar sienny czy zapalenie błony śluzowej nosa. Dostępny w postaci niewielkich tabletek o różnych dawkach – Aleric Deslo Active 5 mg i Aleric Deslo Active 2,5 mg – umożliwia dostosowanie intensywności terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Substancja czynna leku, desloratadyna, działa bezpośrednio na receptory histaminowe, co ułatwia kontrolę reakcji alergicznej. Jednocześnie należy zachować ostrożność, aby nie przekraczać zalecanej dawki leku, bo może to prowadzić do wystąpienia działań niepożądanych.

Ważne jest również stosowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza oraz konieczność popijania tabletek wodą, aby ułatwić ich połykanie i rozpuszczanie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy dolegliwości skórnych należy skonsultować się z lekarzem.

Aleric Deslo Active stosowany w celu łagodzenia objawów związanych z alergią

Lek Aleric Deslo Active może być stosowany przez dorosłych w celu łagodzenia różnorodnych objawów alergii, jednak należy pamiętać, że może wywoływać senność, dlatego należy unikać prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn pod jego wpływem.

Warto również zaznaczyć, że Aleric Deslo Active ma rozbudowaną ofertę wariantów dostępnych w różnych opakowaniach, między innymi w blisterach zawierających 10 tabletek. Dzięki temu pacjent może wybrać najlepszą opcję dla siebie, dostosowując terapię do swoich potrzeb i czasu trwania dolegliwości. Znajdziemy również Aleric Deslo Active 5mg zawierający większą dawkę leku.

Aleric Deslo Active to skuteczny lek stosowany w leczeniu alergii, który umożliwia kontrolę objawów alergicznych i ułatwia codzienne czynności. Jednak przed jego zastosowaniem zaleca się skonsultowanie się z lekarzem, aby dostosować dawkowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz uniknąć możliwych działań niepożądanych.

Dodatkowo Aleric Deslo Active jest odpowiedni nie tylko do łagodzenia objawów alergii, ale także do kontroli reakcji alergicznych, takich jak łzawienie oczu czy swędzenie podniebienia. Substancja czynna leku, desloratadyna, działa skutecznie na receptory histaminowe, co przyczynia się do zmniejszenia uciążliwych dolegliwości alergicznych.

Warto również podkreślić, że Aleric Deslo Active ma przejrzyste wskazania dotyczące stosowania, co ułatwia pacjentowi korzystanie z leku w sposób bezpieczny i skuteczny. Jednak w przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych lub wątpliwości dotyczących stosowania leku zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Aleric Deslo Active – niezawodny w walce z alergią!

Aleric Deslo Active ma zalety, które sprawiają, że warto wybrać ten lek. Jest to lek stosowany w leczeniu alergii, który nie tylko łagodzi objawy, ale także ułatwia kontrolę reakcji alergicznych. Dzięki temu pacjenci mają kontrolę nad swoimi dolegliwościami i mogą prowadzić normalne życie pomimo występujących alergicznych objawów.

Składniki aktywne leku, takie jak desloratadyna, działają szybko i skutecznie, co sprawia, że objawy alergii są szybko łagodzone. Jednocześnie lek ten jest odpowiedni do stosowania przez pacjentów w różnym wieku pod warunkiem przestrzegania zaleceń lekarza dotyczących dawkowania i częstotliwości stosowania.

W związku z powyższym Aleric Deslo Active jest kompleksowym lekiem na alergię, który nie tylko łagodzi objawy, ale także umożliwia pacjentom prowadzenie normalnego życia pomimo występujących alergicznych dolegliwości. Dzięki swojej skuteczności i łatwości w użyciu jest to lek, który warto wybrać, aby mieć kontrolę nad alergią i poprawić dzięki temu jakość życia.

Ulotka dla pacjenta

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Reviews

No reviews
Product added to compare.