Gripex Hot Max, saszetki, 12 szt
Gripex Hot Max, saszetki, 12 szt

Grypa

Gripex Hot Max, saszetki, 12 szt

5907377139065
32,20 zł
Brutto

 Wskazania:

  • Ból
  • Gorączka
  • Przeziębienie
  • Grypa

Opis produktu:

Gripex HotActiv Forte to preparat łagodzący objawy grypy i przeziębienia. Saszetki do sporządzenia są pomocne podczas bólu głowy, gardła i mięśni. Łagodzi obrzęk błon śluzowych. Odpowiedni do stosowania podczas gorączki. 

Czy wiesz, że?

Gorączka to naturalny objaw obronny organizmu. 

Składniki:

Substancjami czynnymi leku Gripex HotActiv Forte są: paracetamol 650 mg, kwas askorbowy 50 mg, fenylefryny hlorowodorek 10 mg, Substancje pomocnicze to: aspartam (E 951), sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, aromaty cytryowe, potasu acesulfam (E 950), żółcień chinolinowa (E 104).

Sposób użycia:

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia

1 saszetka co 4-6 godzin. Maksymalna dawka dobowa to 6 saszetek 

Przeciwwskazania:

  • Lek nieodpowiedni dla osób z uczuleniem na którykolwiek składnik leku lub aminy sympatykomimetyczne
  • Gripex HotActiv Forte jest nieodpowiedni w następujących przypadkach: niestabilna choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, wysokie ciśnienie tętnicze, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, choroba alkoholowa, jaskra z wąskim kątem przesączania, nadczynność tarczycy
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia
  • Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią

Działania niepożądane:

Gripex HotActiv Forte, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.

Działania niepożądane wynikające z przyjmowania tego leku:

  • świąd
  • pokrzywka
  • obrzęk naczynioruchowy (obrzęk skóry i tkanki podskórnej twarzy, czasem także ust, jamy ustnej i języka oraz krtani)
  • zaburzenia żołądka i jelit
  • nudności
  • wymioty
  • biegunka
  • zaburzenia trawienia
  • pieczenie w nadbrzuszu
  • nadkwaśność treści żołądkowej
  • tachykardia 
  • zaburzenia rytmu serca
  • bladość powłok
  • skurcz oskrzeli
  • napad astmy oskrzelowej
  • zaburzenia oddychania
  • zaburzenia oddawania moczu
  • niewydolność nerek
  • lęk
  • niepokój
  • drżenia mięśniowe
  • niemożność skupienia uwagi
  • bezsenność
  • ból głowy 
  • nerwowość
  • drażliwość
  • agranulocytoza 
  • niedokrwistość 
  • leukopenia 

Środki ostrożności:

  • Pacjenci z nietolerancją niektórych cukrów przed zastosowaniem leku powinni skonsultować się z lekarzem
  • Pacjenci z uszkodzoną wątrobą, chorobą alkoholową i niedożywieni powinni stosować lek ze szczególną ostrożnością
  • Lek może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią ze względu na zawartość aspartamu, który jest źródłem fenyloalaniny
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej
  • Trzymać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci
  • Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu

Interakcje z innymi lekami:

Gripex HotActiv Forte może wchodzić w reakcję z lekami takimi jak:

  • inne leki zawierające paracetamol
  • sympatykomimetyki
  • inhibitory MAO 
  • doustne leki przeciwcukrzycowe
  • leki przeciwzakrzepowe
  • zydowudyna
  • leki indukujące enzymy mikrosomowe wątroby
  • leki obniżające ciśnienie krwi
  • indometacyna
  • mekamylamina
  • indometacyna 
  • antagoniści receptorów beta-adrenergicznych 
  • leki przeciwpadaczkowe
  • barbiturany 
  • cholinolityki 
  • trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.

Ulotka dla pacjenta

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Reviews

No reviews
Product added to compare.