Ibufen dla dzieci Forte 200 mg/5ml, syrop o smaku malinowym, 100 ml
26,56 zł / 100 ml
Gorączka
Calpol 6 Plus jest lekiem w postaci syropu o smaku pomarańczowym. Lek przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat i dorosłych. Preparat zawiera w swym składzie paracetamol, dzięki czemu wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek stosowany jest w leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu, w tym bólu głowy, migreny, nerwobóli, bólu zęba, bólu gardła, bólów miesiączkowych, jak również w celu zmniejszenia gorączki i do stosowania jako leczenie wspomagające w celu złagodzenia objawów przeziębienia i grypy.
Picie alkoholu podczas leczenia paracetamolem może prowadzić do niewydolności wątroby spowodowanej martwicą komórek wątrobowych.
Substancją czynną Calpol 6 Plus jest: paracetamol (Paracetamolun).5 ml zawiesiny zawiera 250 mg paracetamolu.Substancje pomocnicze: sacharoza, sorbitol 70%, zdyspergowana celuloza, glicerol, polisorbat 80, metylu parahydroksybenzoesan, aromat cukrowy FP731, aromat pomarańcczowy 510652 E, żółcień pomarańczowa E 110, woda oczyszczona.
Dziecko 6-8 lat: |
5 ml 4 razy na dobę |
Dziecko 8-10 lat |
: 7,5 ml (5 ml + 2,5 ml) 4 razy na dobę |
Dziecko 10 – 12 lat: |
10 ml (5 ml + 5 ml) 4 razy na dobę |
Młodzież 12 – 16 lat: |
10-15 ml do 4 razy na dobę. |
Dorośli i młodzież powyżej 16 lat: |
10-20 ml do 4 razy na dobę. |
Istnieje możliwość działań niepożądanych przy przyjmowaniu leku, lecz należy pamiętać , że nie u każdego mogą wystąpić.
Bardzo rzadko (mniej niż u 1 na 10000 pacjentów):
Trzeba poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach, które były są lub planujemy przyjmować.(również wydawanych bez recepty)
Lek może wchodzić w interakcje innymi lekami takimi jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
26,56 zł / 100 ml
30,70 zł / 100 ml
14,25 zł / 100 g
44,87 zł / 100 ml
19,29 zł / 100 ml
24,87 zł / 100 g