Nurofen Junior dla dzieci, syrop pomarańczowy, 100 ml
25,35 zł / 100 ml
Gorączka u dzieci
Nurofen dla dzieci Forte 40 mg ml to zawiesina doustna przeznaczona dla niemowląt i dzieci powyżej trzeciego miesiąca życia. 5 ml leku zawiera 200 mg ibuprofenu, który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek łagodzi takie dolegliwości jak ból, gorączka oraz obrzęk. Może być stosowany w przypadku gorączki różnego pochodzenia np. w przebiegu infekcji wirusowych ale i odczynu poszczepiennego. Lek ten jest przeznaczony do łagodzenia bólu różnego pochodzenia jak bóle głowy, gardła, mięśni, stawów.
Substancją czynną preparatu Nurofen dla dzieci forte zawiesina doustna jest ibuprofen, niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) z grupy pochodnych kwasu propionowego. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Ibuprofen przeciwdziała syntezie prostaglandyn, substancji odgrywających znaczącą rolę w rozwoju stanu zapalnego. Po zastosowaniu doustnym ibuprofen jest szybko wchłaniany, częściowo w żołądku, głównie w jelicie cienkim. Maksymalne stężenie we krwi uzyskiwane jest w ciągu 1–2 godzin po podaniu.
Substancja czynną leku Nurofen dla dzieci Forte 40 mg ml jest ibuprofen- 5ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu. Inne składniki: kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, sodu chlorek, sacharyna sodowa, polisorbat 80, bromek domifenu, maltitol ciekły, glicerol, guma ksantan, aromat pomarańczowy 2M16014 (Skrobia modyfikowana, Guma arabska, Maltodekstryna, naturalne i identyczne z naturalnymi substancje aromatyczne), woda oczyszczona
Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy (masie ciała 5 -7,6 kg ) |
3 razy po 1,25 ml na dobę |
Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy ( masie ciała 7,7 - 9 kg ) |
3 do 4 razy po 1,25 ml na dobę |
Dzieci od 1 do 3 lat ( 10-15 kg ) |
3 razy po 2,5 ml w ciągu doby |
Dzieci od 4 do 6 lat ( 16-20 kg ) |
3 razy po 3,75 ml w ciągu doby |
Dzieci od 7 do 9 lat ( 21-29 kg ) |
3 razy po 5 ml w ciągu doby |
Dzieci od 10 do 12 lat ( 30-40 kg ) |
3 razy po 7,5 ml w ciągu doby |
Nurofen dla dzieci Forte 40 mg ml, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią
Często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 10 osób):
Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 100 osób):
Rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 1000 osób:):
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 10000 osób):
Częstość nieznana:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio i tych, które pacjent planuje stosować.
Nurofen dla dzieci Forte 40 mg ml zawiesina może wchodzić w interakcje z takimi lekami i substancjami jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
25,35 zł / 100 ml
33,19 zł / 100 ml
2,35 zł / szt
2,72 zł / szt
25,08 zł / 100 ml
30,33 zł / 100 ml
34,30 zł / 100 ml
29,25 zł / 100 ml
1,75 zł / szt