Paracetamol Hasco, zawiesina doustna 120 mg/5 ml, 150 g
14,25 zł / 100 g
Gorączka u dzieci
Pedicetamol w formie roztworu doustnego to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Preparat zawiera w sobie paracetamol, który jest główną substancją czynną odpowiedzialną za właściwości leku. Pedicetamol stosuje się w celu osłabienia gorączki oraz łagodzenia bólu różnego pochodzenia. Krople można stosować u noworodków od pierwszego miesiąca życia.
Gorączka u dziecka może być spowodowana rozwijaniem się w organizmie różnego rodzaju infekcji. Tego objawu u dziecka nie da się tak naprawdę przeoczyć. Gorączkujące dziecko ma wypieki na twarzy i błyszczące oczy. Staje się marudne i senne, oddycha przez usta. W przypadku podejrzenia gorączki wystarczy też dotknąć ręką twarzy dziecka, żeby przekonać się, iż jego temperatura ciała jest wyższa niż zazwyczaj.
Substancją czynną jest: paracetamol. Substancje pomocnicze: makrogol 600, gliceroll, aromat malinowy (glikol propylenowy, alkohol etylowy i alcohol benzylowy), sacharyna sodowa, azorubina ) (E122) i woda oczyszczona.
Dzieci (0-3 miesiące) |
15 kropli co cztery godziny |
Dzieci (4-8 miesięcy) |
25 kropli co cztery godziny |
Dzieci (9-11 miesięcy) |
30 kropli co cztery godziny |
Dzieci (12-23 miesiące) |
40 kropli co cztery godziny |
Dzieci (2-3 lata) |
2 ml co cztery godziny |
Dzieci (4-5 lat) |
2,8 ml co cztery godziny |
Dzieci (6-8 lat) |
3,6 ml co cztery godziny |
Dzieci (9-10 lat) |
4,8 ml co cztery godziny |
Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania tego leku. Należy pamiętać, że nie u każdego mogą one wystąpić.
Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów):
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów):
Pedicetamol może wchodzić w interakcje z takimi lekami i substancjami jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
14,25 zł / 100 g
57,97 zł / 100 ml