- News
- 0 polubienia
- 1228 widoki
- 0 comments
- amol na przeziębienie, amol na nudności, amol na ukąszenia, amol na bol, amol, amol na
Amol, czy stosowanie leku jest bezpieczne?
Jeden z preparatów, który znajduje się w większości domowych apteczek to Amol. Lek ten jest w sprzedaży od ponad 100 lat, a inspiracją do jego stworzenia była XVII-wieczna receptura opracowana przez zakonników. Starannie dobrana kompozycja kilku olejków naturalnych w połączeniu z alkoholowym roztworem etanolu przynosi ulgę w wielu dolegliwościach, w tym zwłaszcza: przeziębieniu, problemach z trawieniem, ukąszeniach owadów, bólu mięśni i głowy.
Jak stosować amol?
Amol to środek dostępny bez recepty na wiele różnych dolegliwości. Leku amol możemy użyć podczas: dolegliwości trawiennych, w celu zmniejszenia dolegliwości powstałych podczas przeziębienia, lek amol zawiera w sowim składzie olejki eteryczne takie jak: olejek cynamonowy, olejek mięty pieprzowej, olejek lawendowy, które wpływają pozytywnie w bólach mięśniowych. Produkt leczniczy można stosować podczas ukąszeń owadów, jako skuteczny środek łagodzący świąd i pieczenie. Posiada szerokie zastosowanie i może być stosowany u dzieci i dorosłych.
Infekcje górnych dróg oddechowych
Amol pomaga złagodzić przebieg przede wszystkim przeziębienia i grypy – objawy stają się mniej dokuczliwe, dzięki czemu chory może odpocząć i szybciej wrócić do zdrowia. W infekcjach dróg oddechowych dobre efekty przynosi nacieranie pleców i klatki piersiowej Amolem. Taki zabieg poprawia samopoczucie m.in. poprzez ograniczenie nasilenia kataru i bólu głowy, ponadto wtarcie w ciało kilku kropli nierozcieńczonego preparatu ułatwia również odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Swoje właściwości rozgrzewające, przeciwbólowe i odświeżające Amol zawdzięcza głównie olejkowi z mięty pieprzowej. Działanie lecznicze tej substancji jest znane od XVII wieku – od tamtej pory wykorzystuje się ją np. jako środek do inhalacji.
Amol na zaburzenia trawienia
Każdy czasem zmaga się z problemami żołądkowymi. Stres, szybki tryb życia, niezdrowa dieta, jedzenie w pośpiechu to tylko niektóre z wielu czynników, które negatywnie wpływają na procesy związane z trawieniem. Na ból, nudności, wymioty czy wzdęcia pomoże Amol przyjęty doustnie – w tym celu należy zażyć ok. 15 kropli rozcieńczonych w płynie. Najlepszy efekt można osiągnąć dzięki połączeniu Amolu z herbatą rumiankową lub miętową. Za ograniczenie dolegliwości związanych z niestrawnością odpowiada m.in. olejek cytrynowy. Składnik ten neutralizuje kwas żołądkowy, co z kolei sprzyja likwidowaniu zgagi. Po cytrynę w celach leczniczych sięgano już w XVIII wieku, kiedy służyła marynarzom jako lekarstwo na szkorbut. Dawkowanie leku amol powinno być ścisłe z tym co wskazuje producent. Podczas zastosowania leku i wystąpieniu ewentualnych skutków ubocznych w postaci biegunek, wymiotów należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem. Amol należy przyjmować doraźnie, nie należy stosować go przewlekle. W długim okresie stosowania mogą pojawić się objawy nadwrażliwości na olejki eteryczne.
Amol na ból mięśni i głowy
Ból mięśni może wystąpić po treningu, ale może też być objawem różnego rodzaju chorób, także zbliżającej się grypy. Podobnie jest z bólem głowy – jego przyczyną nie musi być poważna choroba, a zmęczenie i niewyspanie. Amol pomaga na dolegliwości bólowe różnego pochodzenia i jednocześnie stanowi przykład leku dobrze tolerowanego przez pacjentów. Aby poczuć ulgę, niewielką ilość płynu należy wetrzeć w bolące miejsce, np. mięśnie, skronie, czoło, kark. Amol działa przeciwbólowo, ponieważ zawiera m.in. miejscowo znieczulający mentol. Ponadto w przypadku bólu głowy nie bez znaczenia jest odświeżający zapach preparatu. Kompozycja tworzona przez kilka olejków eterycznych wykazuje właściwości uspokajające i wyciszające. W leku amol znajdziemy olejki mięty, lawendy, cynamonu, cytryny, wszystkie te składniki działają pozytywnie na układ nerwowy.
Amol na ukąszenia owadów
Ukąszenia np. komarów i meszek mogą powodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości, z bólem i świądem na czele. Podczas aktywności na świeżym powietrzu, a nawet we własnym domu trudno jednak w 100% zabezpieczyć się przed owadami. Amol radzi sobie z podrażnieniem i zaczerwienieniem po ukąszeniach – wystarczy przecierać skórę wacikiem nasączonym preparatem. Warto powtarzać ten zabieg kilka razy w ciągu dnia, dzięki czemu proces gojenia przebiegnie szybciej. Za łagodzenie dolegliwości powstałych wskutek ukąszenia przez owady odpowiada m.in. olejek goździkowy. Substancja ta wykazuje właściwości przeciwświądowe, przeciwbólowe oraz odkażające. Ponadto jest znana także z działania przeciwwirusowego i przeciwgrzybiczego. Miejsca ukąszenia należy potraktować wacikiem nasączonym lekiem w formie nierozcieńczonej. Po zastosowaniu produktu amol należy umyć dokładnie ręce.
Amol – niemal obowiązkowy element wyposażenia każdej domowej apteczki
Zarówno w Polsce, jak i za granicą Amol cieszy się sporą popularnością. Możliwość zastosowania jednego leku na różnego rodzaju dolegliwości to duża wygoda. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że preparat jest ziołowy, odpowiedni nie tylko dla dorosłych, ale też dla młodzieży (można go podać dzieciom, które ukończyły 12 lat). Ze względu na skuteczność i bezpieczeństwo Amol już od kilku pokoleń zajmuje ważne miejsce w wielu domowych apteczkach.
Amol, działania niepożądane
Amol jak każdy lek może powodować działania niepożądane. U osób stosujących amol zewnętrznie może wystąpić reakcja alergiczna na skórze. Płynu amol nie należy stosować u osób nadwrażliwych na olejki eteryczne. Warto pamiętać, że wszystkie wskazówki dotyczące stosowania produktu amol, znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania. Dodatkowe informację co do stosowania preparatu amol, znajdziemy na stronie producenta. Amol nie powinien być stosowany w chorobach skóry. Stosowanie tego preparatu może powodować podrażnienia zmian chorobowych. Podczas stosowania leku amol w przypadku wystąpienia dolegliwości świadczących o nadwrażliwości na składniki leku amol, należy natychmiast odstawić ten lek. Nie ma danych na temat stosowania leku u dzieci poniżej 12 roku życia, dlatego nie zaleca się stosowania leku amol w tej grupie.
komentarze (0)