Gorączka

Nurofen dla dzieci Forte, syrop truskawkowy, 150 ml
Axoprofen Forte, zawiesina doustna, 100ml
Ibuprom, 200 mg, tabletki, 10 szt
Ibuprom, 200 mg, tabletki, 96 szt
Ibufen dla dzieci Forte 200mg/5ml, syrop o smaku truskawkowym, 100 ml
Paracetamol Hasco, czopki 500 mg, 10 szt.
Ibuprom, 200 mg, tabletki, 50 szt
Pedicetamol, krople 100 mg/ml, 30 ml
Ibum Forte 200 mg/5 ml, zawiesina doustna, 100 g
Nurofen dla dzieci 60 mg, czopki, 10 szt
Nurofen 200 mg, tabletki powlekane , 6 szt
Lipomal, syrop malinowy, 125 g
Paracetamol Hasco, czopki 250 mg, 10 szt.
Paracetamol Hasco, zawiesina doustna 120 mg/5 ml, 150 g
Pedicetamol, krople 100 mg/ml, 60 ml
Ibum Forte, zawiesina o smaku banana 0,2 g/ 5 ml, 100 g
Ibuprom dla Dzieci Forte 200mg/5ml, zawiesina, 100 ml
Panadol Baby Infant, zawiesina, 100 ml
Paracetamol Hasco, czopki przeciwgorączkowe 125 mg, 10 szt.
Efferalgan C, tabletki musujące, 20 szt
Ibufen Junior 200 mg, kapsułki miękkie, 10 szt
Ibum Forte Pure, zawiesina doustna 0,2g/5ml, 100g
Paracetamol Accord, tabletki 500 mg, 50 szt.
Kidofen Max, zawiesina doustna, 100ml
Ibum dla dzieci, czopki doodbytnicze 60mg, 10szt
Calpol 6 Plus, syrop 100 ml
Gorączka u dzieci
Występuje gdy mamy do czynienia z podwyższoną temperaturą ciała, która wynosi powyżej 38˚C i jest naturalną odpowiedzią organizmu na pobudzenie systemu immunologicznego do walki z chorobą. Wysoka temperatura świadczy o tym, że proces chorobowy już występuje a organizm skutecznie się przed nim broni. Gorączkę u dzieci mogą wywoływać zakażenia bakteryjne, wirusowe czy grzybicze ale także może pojawić się w czasie ząbkowania lub po szczepieniu. Powodować ją mogą również choroby autoimmunologiczne lub onkologiczne.
Najczęstsze przyczyny występowania gorączki u dzieci to:
- zakażenia układu oddechowego do których zaliczamy grypę, wirusowe zakażenie dróg oddechowych, anginę, zapalenie płuc czy rumień nagły zwany gorączką trzydniową
- choroby zakaźne takie jak ospa wietrzna czy mononukleoza zakaźna
- zapalenie ucha środkowego
- jelitówka
- zakażenie układu moczowego
- reakcja alergiczna
- gorączka bez powodu czyli gorączka o nieznanej przyczynie
Co na gorączke u dzieci
Preparaty z ibuprofenem i paracetamolem przynoszą najlepsze efekty zbijania gorączki u dzieci. Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, można go podawać noworodkom. Preparaty z ibuprofenem natomiast oprócz działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego wykazują także działanie przeciwzapalne. Stosuje się je u dzieci od 4 go miesiąca życia. Nie zaleca się podawać leków na bazie ibuprofenu podczas ospy wietrznej a także u dzieci odwodnionych lub z chorobami nerek. Oba preparaty na gorączkę u dzieci, należy zawsze stosować według ulotki dołączonej do opakowania lub według zaleceń lekarza.
Paracetamol czy ibuprofen?
Powszechnie uważa się, że paracetamol czy ibuprofen mają działanie zbliżone do siebie w oddziaływaniu na ból. Jeżeli jednak chodzi o gorączkę to według części badań ibuprofen wykazuje nieco większą efektywność działania. Niektórzy lekarze zalecają stosowanie paracetamolu i ibuprofenu naprzemiennie. Działanie takie ma swoje potwierdzenie w badaniach klinicznych, gdyż podawanie ibuprofenu i paracetamolu naprzemiennie, prowadzi do silniejszego oraz dłuższego działania przeciwgorączkowego. Należy zawsze pamiętać, że przyjęcie większej dawki środka przeciwgorączkowego nie zwiększy jego działania, może natomiast doprowadzić do przedawkowania leku i pogorszenia stanu zdrowia.
Na gorączke dla dzieci z apteki
Na gorączkę dla dzieci z apteki dostępne są leki w większości bez recepty w formie czopków, syropów, zawiesin i tabletek. Preparaty w formie płynnej dostępne są w różnych smakach, by ułatwić maluchowi podawanie leku oraz niektóre z nich mają załączoną miarkę lub strzykawkę do dawkowania. Wybierana postać leku powinna być dopasowana do wieku i chęci współpracy. Na gorączkę dla dzieci w aptece Papaya znajdą Państwo szeroki wybór dobrych i bezpiecznych preparatów dla dzieci na bazie paracetamolu i ibuprofenu wielu światowych firm. Także dla starszych dzieci powyżej 12 roku życia dostępne mamy preparaty które zawierają kwas acetylosalicylowy jak np. pyralgina czy aspiryna. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą preparatów na gorączkę u dzieci.
Domowe sposoby na gorączke u dzieci:
- systematyczne nawadnianie dziecka (powinno pić więcej płynów, gdyż istnieje ryzyko, że może się odwodnić)
- schładzanie ciała za pomocą chłodnych okładów na czoło i kark a łydki czy nadgarstki owinąć zwilżonym ręcznikiem w wodzie o temperaturze pokojowej
- kąpiel dziecka w wodzie niższej o 1-2˚C od temperatury jego ciała
- nie przegrzewanie dziecka i zmiana wilgotnych ubrań spowodowanych wysoką temperaturą