Efferalgan 80 mg, czopki , 10 szt
1,55 zł / szt
Gorączka
Efferalgan Vitamin C jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka. Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory często występujące w przebiegu chorób przeziębieniowych. Lek wskazany do stosowania od 8 roku życia.
Paracetamol został wprowadzony do obrotu w 1956 r jest środkiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym ale nie działa przeciwzapalnie.
Jedna tabletka musująca zawiera 330 mg paracetamolu, 200 mg kwasu askorbowego.
Dorośli i młodzież ( powyżej 50 kg masy ciała) |
zalecana dawka jednorazowa paracetamolu wynosi 10 do 15 mg/kg masy ciała co 4 do 6 godzin, maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi75 mg/kg masy ciała na dobę. Minimalny odstęp między dawkami wynosi 4 godziny. Dawka jednorazowa wynosi jedną lub dwie tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać, lecz po czasie nie krótszym niż 4 godziny. Zwykle nie ma konieczności stosowania dobowej dawki paracetamolu większej niż 3g, tzn. 9 tabletek. Jednak w przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do maksymalnej dawki dobowej 4 g, czyli 12 tabletek na dobę. |
Dzieci i młodzież o masie ciała do 50 kg: |
dawkę ustala się na podstawie masy ciała dziecka. Zalecana dawka jednorazowa paracetamolu wynosi 10 mg/kg masy ciała W razie konieczności dawkę można powtarzać, lecz po czasie nie krótszym niż 4, 6 lub 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 60 mg/kg masy ciała na dobę. |
Dzieci o masie ciała 27do 33 kg (w wieku 8 do 12 lat) |
dawka jednorazowa wynosi jedną tabletkę, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 godziny. Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 1980 mg). |
Dzieci o masie ciała 33 do 50kg (w wieku od 12do 15 lat) |
dawka jednorazowa wynosi jedną do dwóch tabletek, w razie konieczności dawkę można powtarzać co 6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek na dobę (maksymalna dawka dobowa paracetamolu wynosi 2640 mg). |
Istnieje możliwość wystąpienia działań niepożądanych podczas stosowania tego leku. Należy jednak pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Częstość nieznana:
Efferalgan może wchodzić w reakcję z lekami i substancjami takimi jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
1,55 zł / szt
1,50 zł / szt
1,58 zł / szt
0,82 zł / szt
1,51 zł / szt