Ibufen 200mg, czopki, 5szt
2,98 zł / szt
Gorączka
Ibufen dla dzieci forte to lek który może być stosowany już u niemowląt od trzeciego miesiąca. Zawiera ibuprofen, który zaliczamy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Poprzez blokowanie syntezy prostaglandyn wykazuje on działanie przeciwzapalne, obniża gorączkę oraz łagodzi ból. Może być stosowany w przypadku temperatury towarzyszącej przeziębieniu lub innym infekcjom w tym wirusowym. Preparat można stosować u dzieci
i niemowląt w przypadku bólu głowy, gardła, mięśni, bólach kostno-stawowych, pooperacyjnych, pomocniczo w bólu ucha przy stanach zapalnych uszu. Lek Ibufen dla dzieci forte może być także podawany w trakcie bolesnego ząbkowania zarówno jako środek przeciwbólowy jak i przeciwgorączkowy. Preparat ma postać białej zawiesiny dlatego przed każdym zastosowaniem należy go wstrząsnąć. Aby umożliwić precyzyjne dawkowanie do opakowania leku dołączono strzykawkę.
Dzieci w okresie przedszkolnym chorują od 8 do 10 razy w roku. Związane jest to
z nierozwiniętym układem odpornościowym, który potrzebuje czasu oraz kontaktu
z patogenami chorobotwórczymi aby w pełni się ukształtować. Infekcjom tym często towarzyszy ból i gorączka. Objawy te można skutecznie złagodzić podając niesteroidowe leki przeciwzapalne w tym ibuprofen będący składnikiem leku Ibufen dla dzieci forte.
Substancją czynna leku Ibufen Forte dla dzieci: Ibuprofen, 5 ml syropu (zawiesiny doustnej) zawiera 200 mg ibuprofenu Substancje pomocnicze:: hypromeloza, guma ksantan, glicerol (E422), sodu benzoesan (E211), maltitol ciekły (E 965), sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa (E954), sodu chlorek, aromat truskawkowy, woda oczyszczona
Niemowlęta od 3 do 6 miesięcy życia (5 - 7,6 kg) |
1,25 ml (50 mg) 3 razy na dobę |
Niemowlęta od 6 do 12 miesięcy życia (7,7 - 9 kg) |
1,25 ml (50 mg) 3 - 4 razy na dobę |
Dzieci od 1. do 2. roku życia |
2,5 ml (100 mg) 3 razy na dobę |
Dzieci od 3. do 5. roku życia |
2,5 ml (100 mg) 4 razy na dobę |
Dzieci od 6. do 9. roku życia |
5 ml (200 mg) 3 razy na dobę |
Dzieci od 10. do 12. roku życia |
5 ml (200 mg) 4 razy na dobę |
Dorośli oraz młodzież powyżej 12 roku życia (powyżej 40 kg) |
5 ml - 10 ml 3 razy na dobę |
Ibufen dla dzieci forte, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Często (występujące rzadziej niż u 1 do 10 pacjentów)
Niezbyt często (występujące rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów)
Rzadko (występujące rzadziej niż u 1 na 1 000 pacjentów)
Bardzo rzadko (występujące rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów)
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych):
Ibufen dla dzieci forte może wchodzić w interakcje z lekami i substancjami takimi jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
2,98 zł / szt
26,56 zł / 100 ml
1,09 zł / szt
25,35 zł / 100 ml
33,19 zł / 100 ml
30,70 zł / 100 ml
2,65 zł / szt