Miłorząb japoński - Ginkgo Biloba

Miłorząb japoński, czyli Ginkgo biloba jest rośliną popularnie występującą w suplementach dostępnych w aptece. Ginkgo biloba możemy znaleźć w preparatach wspomagających leczenie demencji starczej oraz w suplementach wspierających układ krążenia. Nie są to jedyne zastosowania tej rośliny. Na jakie dolegliwości można ją jeszcze stosować?

Pochodzenie miłorzębu japońskiego

Miłorząb japoński w stanie dzikim występuje na terenie Chin, zaś uprawiany jest w całej wschodniej Azji, Ameryce Południowej, Nowej Zelandii i Europie. W Polsce posiadamy unikatowe uprawy, które mają nawet około 100 lat. Możemy spotkać je w zabytkowych parkach i ogrodach. Drzewo to kwitnie w maju i czerwcu, a jego owoce nie są jadalne. Miłorząb japoński jest zaliczany do drzew długowiecznych, gatunki te żyją około 2 tysięcy lat. 

Jakie właściwości posiada miłorząb japoński?

Miłorząb japoński jest rośliną, która w swoim składzie posiada szereg substancji wpływających pozytywnie na organizm ludzki. Najcenniejsze są liście Ginkgo biloba - to właśnie w nich znajduje się wiele drogocennych substancji. Roślina ta zawiera między innymi flawonoidy, którym przypisuje się działanie przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. Dodatkowo zawiera flawonole, olejek kamforowy, kwercetynę oraz laktony terpenowe. Wszystkie te składniki zmniejszają lepkość krwi. Ułatwiony przepływ krwi przez naczynia zapobiega powstawaniu niedotlenienia mózgu oraz obumierania komórek mózgowych. Miłorząb japoński wspiera procesy myślowe, usprawnia pamięć i przyczynia się do poprawy koncentracji. Dodatkowo roślina ta zapobiega powstawaniu obrzęków w kończynach dolnych. 

Miłorząb na miażdżycę

Miłorząb japoński zawiera w swoim składzie związki, które wspierają układ krwionośny, dlatego roślina ta sprawdzi się podczas leczenia miażdżycy. Związki obecne w Ginkgo biloba zapobiegają odkładaniu się płytek krwi na ścianach naczyń krwionośnych. Oczywiście podczas występowania problemu należy wdrożyć dodatkowo odpowiednią dietę oraz ruch.

Miłorząb japoński na demencję starczą

Miłorząb japoński wspiera pracę mózgu, a co za tym idzie opóźnia proces starzenia się komórek. Sprawdzi się jako suplement wspierający podczas dolegliwości takich jak problemy z pamięcią, spowolniony proces myślenia, szumy uszne, problemy z koncentracją.

Miłorząb japoński na erekcję

Ginkgo biloba jest skuteczny również w leczeniu zaburzeń erekcji. Badania dowodzą, że regularne stosowanie wyciągu z tej rośliny przyczynia się do rozluźnienia naczyń mięśni gładkich co skutkuje większą szansą na osiągnięcie erekcji w sytuacjach spontanicznych. 

Miłorząb japoński w kosmetyce

Roślina ta znalazła również swoje zastosowanie w kosmetyce. Dzięki zawartości wielu cennych składników, jest wykorzystywana w produkcji kremów, które skutecznie wygładzają naskórek oraz uszczelniają naczynia krwionośne u osób z cerą naczynkową. Dodatkowo kremy na bazie Ginkgo biloba skutecznie radzą sobie również z przebarwieniami, rozjaśniają cerę i zmniejszają przebarwienia. Dodatkowo miłorząb japoński jest obecny w preparatach na cellulit. 

Przeciwwskazania do stosowania miłorzębu japońskiego

Istnieje grupa pacjentów, która nie powinna stosować tej rośliny. Należą do tej grupy między innymi kobiety w ciąży i mamy karmiące, pacjenci przyjmujący leki przeciwzakrzepowe oraz pacjenci z zaburzeniami krzepliwości krwi. 

Popularne produkty z apteki

Miłorząb japoński można suplementować w formie płynnej lub w postaci kapsułek. 

Miłorząb japoński jest rośliną, która posiada ogromne właściwości prozdrowotne. Podczas przyjmowania produktów zawierających miłorząb należy zawsze stosować się do zaleceń producenta. 

Powiązane produkty

komentarze (0)

Brak komentarzy na ten moment
Product added to compare.