- News
- 2 polubienia
- 364 widoki
- 0 comments
- potencja, preparaty na potencję, zaburzenia potencji, przyczyny zaburzenia potencji, obniżone libido, lek na potencje, na potencje z apteki
Życie seksualne jest elementem obecnym w życiu każdego człowieka. Jest to sfera życia, która jest odpowiedzialna nie tylko za prokreację, ale również jest niezbędnym czynnikiem wpływającym na jakość życia. Służy wyrażaniu i umacnianiu więzi między kobietą a mężczyzną. Ponadto seks przynosi wiele korzyści dla organizmu, między innymi przyczynia się do rozładowania stresu oraz lepszego stanu psychicznego.
Czym jest potencja?
Potencja to zdolność do reakcji seksualnych oraz sprawności seksualnej podczas zbliżenia partnerów. Zatem potencją określamy zdolność do zainicjowania, utrzymania oraz doprowadzenia do satysfakcjonującego końca stosunku płciowego. Oznacza to, że termin ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Oczywiście reakcje seksualne różnią się od siebie w zależności od płci. Mężczyźni poprzez dodatkowe reakcje fizyczne podczas współżycia są określani jako płeć o zwiększonej potencji. Termin potencja określa szereg zachowań, które prowadzą do prokreacji, zdolności uzyskiwania satysfakcji i uzyskiwania przyjemności ze stosunku płciowego. Skoro więc pojęcie zawiera w sobie szereg zachowań, to na czym polegają zaburzenia potencji? Czym różnią się zaburzenia potencji u kobiet i u mężczyzn?
Zaburzenia potencji
Potencja jest naturalnym procesem, który wedle natury powinien doprowadzić do prokreacji. Każde więc nieprawidłowości, które uniemożliwiają dotrwanie do etapu końcowego są uważane za zaburzenia. Oczywiście z problemami potencji mamy do czynienia w momencie występowania takich stanów przewlekle. Sytuacje życiowe, ciągły pośpiech i masa obowiązków w codziennym życiu może przyczynić się do krótkotrwałych problemów ze zdolnością seksualną. Takiego rodzaju problemy uważa się za przejściowe i nie klasyfikuje się ich do problemów z potencją. O zaburzeniach potencji mówimy wtedy, kiedy stan ten jest przewlekły i wszelkie starania i urozmaicenia seksualne nie poprawiają tej zdolności. Zaburzenia będą różnić się w zależności od płci. U mężczyzn do problemów z potencją zaliczamy: brak wzwodu, brak odczuwania satysfakcji podczas stosunku, przedwczesny wytrysk, brak chęci na seks oraz brak możliwości osiągania orgazmu. U kobiet zaś do problemów z potencją zaliczamy: suchość pochwy, spadek libida, brak satysfakcji podczas stosunku płciowego.
Przyczyny zaburzeń potencji
Problemy z potencją często są bagatelizowane i przypisuje się je szybkiemu tempu życia, codziennym obowiązkom i dużemu zmęczeniu. Oczywiście jest tak, że chwilowe zaburzenia można przypisać takim przyczynom, jednak przewlekłe zaburzenia mogą być związane z występowaniem chorób. W przypadku zauważenia u siebie długotrwałych problemów, należy udać się do:
- endokrynologa, który przyjrzy się stężeniu hormonów i wykluczy choroby tarczycy, które mogą być bezpośrednią przyczyną zaburzeń seksualnych.
- androloga, który zajmuje się męskim układem płciowym i pomoże wykluczyć fizjologiczne problemy, które mogą powodować problemy w sypialni.
- psychiatry, który przyjrzy się psychice i oceni, czy problemy w łóżku nie są przyczyną problemów osobowości
- naczyniowca, który wykluczy choroby układu naczyniowo-sercowego
- seksuologa, który przyjrzy się sytuacji między partnerami i znajdzie przyczynę zaburzeń potencji.
Kiedy zaburzenia potencji uznajemy za normalne
Istnieją sytuacje, w których zaburzenia potencji są normalnym zjawiskiem. Kobieta podczas swojego cyklu posiada różne stężenia hormonów. Hormony zaś odgrywają kluczową rolę podczas sprawności seksualnej, dlatego tuż przed miesiączką popęd seksualny maleje i jest to zjawisko normalne. Należy zwrócić uwagę, że wraz z wiekiem nasza potencja również może słabnąć i jest to również normalny proces.
Choroby, które wpływają na zaburzenia potencji
Istnieje szereg chorób, które wpływają na zaburzenia w sferze seksualnej. Jednym z układów w naszym organizmie, który wpływa na potencję jest układ sercowo-naczyniowy. Choroby takie jak nadciśnienie i miażdżyca mogą prowadzić do zaburzeń wzwodu. Choroby endokrynologiczne są coraz częstszą przyczyną obserwowanych zaburzeń. Tarczyca odpowiada za szereg procesów zachodzących w naszym organizmie, a przede wszystkim wpływa na poziom hormonów, dlatego choroby tarczycy mogą powodawać spadek libida. Cukrzycy również są narażeni na zmniejszenie chęci na seks. Dodatkowo zmniejszony popęd seksualny może być wywołany chorobami psychicznymi oraz przyjmowaniem leków psychotropowych.
Jak leczyć zaburzenia potencji?
Leczenie zależne jest od przyczyn powstawania problemów, dlatego niezmiernie ważne jest postawienie prawidłowej diagnozy i szukanie pomocy u specjalistów. W przypadku zaburzeń erekcji stosuje się farmaceutyki. Jeśli przyczyną zaburzeń są inne choroby, należy zacząć je leczyć. Warto również zadbać o zdrowie psychiczne i ograniczenie stresu, bo są to kluczowe elementy problemów w życiu seksualnym. W aptece są dostępne preparaty, które pomogą radzić sobie z problemami takimi jak przedwczesny wytrysk, brak popędu seksualnego lub zaburzenia erekcji. Należą do nich:
Problemy z potencją nie powinny być powodem do wstydu, często są wynikiem chorób, które po wdrożeniu leczenia ustępują. Należy pamiętać, że zaburzona potencja wpływa na obniżenie poczucia własnej wartości i często jest powodem wycofania społecznego. Dlatego szukajmy pomocy u specjalistów, którzy znajdą przyczynę i pomogą nam przywrócić radość z tej dziedziny życia.
komentarze (0)