Paracetamol Hasco, czopki 250 mg, 10 szt.
0,62 zł / szt
Kaszel u dzieci
Paramig Fast Junior 250mg, granulat w saszetkach, to lek dostępny bez recepty o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 roku życia. Odpowiedni do stosowania podczas łagodnego do umiarkowanego nasilenia np. bólu zębów, głowy i gorączki.
Paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego, działa jedynie przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.
Paramig Fast Junior 250mg, skład: 1 saszetka leku zawiera jako substancję czynną 250 mg paracetamolu (Paracetamolum). Pozostałe składniki to: etyloceluloza, hypromeloza, makrogol 400, sodu wodorowęglan, wapnia węglan, kwas cytrynowy, glicerolu distearynian (E 422) typ I, sodu diwodorocytrynian, aspartam (E 951), mannitol, kroskarmeloza sodowa, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, krzemionka bezpostaciowa, substancja maskująca smak i zapach (501482 TP0424) zawierająca naturalne preparaty aspartam (E 951), acesulfam potasowy (E 950); syntetyczne substancje aromatyczne, aromat (502336 TP0551) zawierający naturalne przetwory aromatyczne, maltodekstrynę i alfa-tokoferol (E 307).
4-8 lat (17 do 25 kg) |
pojedyncza dawka - 1 saszetka, maksymalnie 4 dawki co 4-6 godzin na dobę |
8-12 lat (26 do 40 kg) |
pojedyncza dawka -2 saszetki, maksymalnie 6 saszetek na dobę co 4-6 godzin |
Lek należy przyjmować bezpośrednio na język i połknąć, bez popijania wodą. Nie należy przyjmować leku po posiłku
Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania tego leku, należy pamiętać, że nie u każdego mogą wystąpić.
Rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 1000 pacjentów):
Bardzo rzadko występujące (do 1 na 10000 pacjentów):
Natychmiast przerwij stosowanie leku i skontaktuj się z lekarzem jeśli wystąpią reakcje alergiczne w tym powodujące trudności w oddychaniu, obrzęk (twarzy, ust, języka, gardła), pocenie się nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs, anafilaksja
Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta, a w szczególności o przyjmowaniu leków takich jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu.
Zobacz także
0,62 zł / szt
14,25 zł / 100 g
0,19 zł / szt
0,27 zł / szt
1,32 zł / szt