Aleric Deslo Active 2,5 mg, tabletki, 10 szt
1,34 zł / szt
Alergia u dzieci
0,93 zł / szt
Substancją czynną preparatu Deslodyna Fast Junior jest desloratadyna, lek przeciwalergiczny w formie tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, nie powoduje senności. Łagodzi objawy alergiczne takie jak: kichanie, wyciek z nosa, obrzęk i świąd błon śluzowych, pokrzywka. Deslodyna Fast Junior, odpowiednia jest do stosowania u dzieci od 6 roku życia oraz u młodzieży i dorosłych.
Alergia jest uważana za epidemię XXI wieku. Według Światowej Organizacji Zdrowia z jej powodu może cierpieć ponad 20% populacji świata.
Substancją czynną leku Deslodyna Fast Junior jest desloratadyna. Każda tabletka leku zawiera 2,5 mg desloratadyny. Substancje pomocnicze: Polakrylina potasowa; Potasu wodorotlenek 50% (do regulacji pH); Kwas cytrynowy jednowodny (do regulacji pH); Mannitol; Celuloza mikrokrystaliczna; Kroskarmeloza sodowa; Aspartam (E 951); Żelaza tlenek czerwony (E 172); Aromat Tutti-Frutti SD 0272 (zawiera m.in. glikol propylenowy, alkohol benzylowy, linalol, cytral, geraniol, farnezol, d-limonen); Magnezu stearynian.
Dzieci w wieku od 6-11 lat |
1 tabletka 2,5 mg raz na dobę |
Dzieci w wieku od 12 lat oraz młodzież i osoby dorosłe |
2 tabletki 2,5 mg raz na dobę |
Deslodyna Fast Junior, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Często występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 na 10 osób):
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 na 10000 osób):
Częstotliwość nieznana:
Trzeba poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach, które były są lub planujemy przyjmować.(również wydawanych bez recepty)
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku Deslodyna Fast Junior niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
1,34 zł / szt
1,76 zł / szt