Aleric Deslo Active 5 mg , tabletki, 10 szt
1,34 zł / szt
Alergia
0,93 zł / szt
Substancją czynną preparatu Deslodyna Fast, jest desloratadyna, lek przeciwalergiczny w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, który nie powoduje senności. Łagodzi objawy alergiczne takie jak: kichanie, wyciek z nosa, obrzęk i świąd błon śluzowych, pokrzywka. Deslodyna Fast, odpowiednia jest do stosowania u dzieci powyżej 12 roku życia oraz u młodzieży i dorosłych.
Objawy alergii wiosennej pojawiają się wiosną, jest to tzw. uczulenie na pyłki roślin, które masowo wydzielane są właśnie podczas kwitnienia.
Substancją czynną leku Deslodyna Fast jest desloratadyna. Każda tabletka leku zawiera 5 mg desloratadyny. Substancje pomocnicze: Polakrylina potasowa; Kwas cytrynowy jednowodny (do regulacji pH); Potasu wodorotlenek 50% (do regulacji pH); Celuloza mikrokrystaliczna; Mannitol; Kroskarmeloza sodowa; Żelaza tlenek czerwony (E 172); Aspartam (E 951); Aromat Tutti-Frutti SD 0272 (zawiera m.in. glikol propylenowy, cytral, geraniol, alkohol benzylowy, farnesol, linalol, d-limonen); Magnezu stearynian.
Dzieci w wieku powyżej 12 lat oraz młodzież i osoby dorosłe |
1 tabletka 5 mg raz na dobę |
Deslodyna Fast, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Często występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 na 10 osób):
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u nie więcej niż 1 na 10000 osób):
Częstotliwość nieznana:
Trzeba poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach, które były są lub planujemy przyjmować.(również wydawanych bez recepty)
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku Deslodyna Fast niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
1,34 zł / szt
1,47 zł / szt