Coldrex MaxGrip, proszek do sporządzania...
Coldrex MaxGrip, proszek do sporządzania...
Coldrex MaxGrip, proszek do sporządzania...
Coldrex MaxGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetkach o smaku cytrynowym, 10 szt.
Coldrex MaxGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetkach o smaku cytrynowym, 10 szt.
Coldrex MaxGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetkach o smaku cytrynowym, 10 szt.

Grypa

Coldrex MaxGrip, proszek do sporządzania roztworu doustnego w saszetkach o smaku cytrynowym, 10 szt.

5909990957026
27,54 zł
Brutto

 Wskazania:

  • Leczenie objawów przeziębienia i grypy

Opis produktu:

Coldrex MaxGrip w formie proszku do sporządzania roztworu doustnego to lek bez recepty, który przeznaczony jest do krótkotrwałego leczenia objawów przeziębienia i grypy. Lek działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Coldrex MaxGrip polecany jest w wypadku wystąpienia następujących objawów: gorączka, dreszcze, bóle głowy, ból gardła, nieżyt nosa. Lek przeznaczony dla osób powyżej dwunastego roku życia. 

Czy wiesz, że?

Nieżyt nosa lub zapalenie błony śluzowej nosa to medyczne określenia choroby zwanej potocznie katarem. Katar wywołany jest głównie przez wirusy. Jest reakcją obronną organizmu, który chce się ich pozbyć. Katar występuje w formie wodnistej lub śluzowej wydzieliny z nosa. Objawy które towarzyszą katarowi to: kichanie, zatkany nos, ból głowy, drapanie w gardle, złe samopoczucie. 

Składniki:

Substancjami czynnymi leku Coldrex MaxGrip są paracetamol , chlorowodorek fenylefryny, kwas askorbowy  Substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, soduu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklamiinian, sodu sacharyna, bezwodna krzemionka koloidalna, aromat cytrynowy, kurkumina (E100)

Dawkowanie:

Dzieci (powyżej 12 lat) i dorośli

1 saszetka co 4-6h

Przeciwwskazania:

  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku
  • Nie stosować u osób z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek oraz z chorobą alkoholową
  • Nie stosować z innymi produktami leczniczymi zawierającymi paracetamol i (lub) sympatykomimetyki
  • Lek nieodpowiedni dla osób przyjmujących leki stosowane w leczeniu zakażeń wirusem HIV
  • Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat

Działania niepożądane:

Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania tego leku. Należy pamiętać, że nie u każdego mogą one wystąpić.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10000 pacjentów):

  • ból głowy
  • zawroty głowy
  • bezsenność
  • nerwowość
  • zwiększenie ciśnienia tętniczego
  • nudności 
  • wymioty 

Środki ostrożności:

  • Przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem w przypadku choroby wątroby lub nerek, pacjentów z niedowagą lub niedożywionych, pacjentów regularnie spożywających alkohol
  • Lek zawiera sód
  • Osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny stosować lek ze szczególną ostrożnością
  • Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C
  • Chronić przed światłem i wilgocią
  • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci

Interakcje z innymi lekami:

Coldrex MaxGrip może wchodzić w interakcje z lekami i substancjami takimi jak:

  • leki stosowane przeciw nudnościom i wymiotom
  • leki stosowanew celu zmniejszania dużego stężenia cholesterolu we krwi
  • leki przeciwzakrzepowe
  • lekami nasenne
  • niesteroidowe leki przeciwzapalne
  • leki stosowane w migrenie
  • leki stosowane w nadpobudliwości z zaburzeniami uwagi

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.

Ulotka dla pacjenta

Zobacz także

Reviews

No reviews
Product added to compare.