Diclac Lipogel, 10 mg/g, żel, 50 g
32,72 zł / 100 g
Ból stawów i mięśni
Diclac Lipogel to produkt na bazie diklofenaku do stosowania miejscowego w przypadku dolegliwości bólowych i stanów zapalnych stawów i mięśni. Dzięki odpowiedniemu składowi szybko się wchłania i ma właściwości chłodzące. Łagodzi obrzęk, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Polecany do stosowania w przypadku bólu mięśni i stawów, a także jako środek łagodzący po urazach (skręcenia, stłuczenia, zwichnięcia).
Skręcenie i zwichnięcie są ze sobą często mylone, jednak łatwo je od siebie odróżnić. Skręcenie charakteryzuje się delikatnym obrzękiem, ograniczonym ruchem w stawie, a czasem lekkim zasinieniem. Zwichnięcie jest dużo poważniejsze, ponieważ ruch w obrębie stawu jest zupełnie niemożliwy, towarzyszy mu silny ból oraz duży obrzęk.
Substancją czynną Diclac Lipogel jest: diklofenak . 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego. Substancje pomocnicze: RRR-alfa-tokoferol, karbomer 980 NF, decylu oleinian, 2-oktylododekanol, lecytyna, amonowy wodorotlenek 10%, disodu edetynian, olejek zapachowy alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia |
Żel aplikować 3-4 razy na dobę, delikatnie wetrzeć w skórę. Zwykle stosuje się 2-4 g żelu. W przypadku urazów mięśni i stawów oraz zapalenia ścięgien stosować przed 14 dni. W leczeniu zwyrodnieniowej choroby stawów u dorosłych kuracja trwa 21 dni. |
Diclac Lipogel, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 osób):
Rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 1000 osób):
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób):
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
32,72 zł / 100 g
53,44 zł / 100 g
43,96 zł / 100 g
25,94 zł / 100 g
28,33 zł / 100 g