Wskazania:
- Zwichnięcie
- Ból
- Stan zapalny
- Rwa kulszowa
Opis produktu:
Diclac Lipogel to żel do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych i stanów zapalnych mięśni i stawów. Należy do niesteroidowych leków przeciwbólowych. Łatwo się wchłania i natychmiast chłodzi miejsce urazu. Produkt zmniejsza obrzęk i działa przeciwzapalnie. Zalecany do stosowania w przypadku pourazowych stanów zapalnych, bólu pleców, a także w przypadku łagodnej choroby zwyrodnieniowej stawów.
Czy wiesz, że?
Na podstawie badań wody, która trafia do ścieków, można wywnioskować jakie leki najczęściej przyjmują ludzie. Na podstawie jednego z takich badań ogłoszono, że diklofenak znalazł się w Polsce na pierwszym miejscu.
Składniki:
Substancją czynną Diclac Lipogel jest: diklofenak (Diclofenacum natricum). 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego. Substancje pomocnicze: RRR-alfa-tokoferol, karbomer 980 NF, decylu oleinian, 2-oktylododekanol, lecytyna, amonowy wodorotlenek 10%, disodu edetynian, olejek zapachowy „Vert de Creme”, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
Dawkowanie:
Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia |
Żel aplikować 3-4 razy na dobę, delikatnie wetrzeć w skórę. Zwykle stosuje się 2-4 g żelu. W przypadku urazów mięśni i stawów oraz zapalenia ścięgien stosować przed 14 dni. W leczeniu zwyrodnieniowej choroby stawów u dorosłych kuracja trwa 21 dni. |
Przeciwwskazania:
- Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku
- Lek nieodpowiedni dla pacjentów, u których wystąpiła kiedykolwiek w przeszłości reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub innych leków stosowanych w leczeniu bólu stawów i mięśni
- Nie stosować na uszkodzoną skórę, duże powierzchnie ciała, w jamie ustnej, na błony śluzowe i do oczu
- Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży
- Nie stosować u dzieci poniżej 14 roku życia
Działania niepożądane:
Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania tego leku. Należy pamiętać, że nie u każdego mogą one wystąpić.
Rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 1000 osób):
- wysypka skórna z pęcherzykami
- pokrzywka
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób):
- obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła,
- nagłe trudności w oddychaniu
- uczucie ucisku w klatce piersiowej ze świszczącym oddechem lub kaszlem
- reakcje nadwrażliwości
- wysypka z ropnymi pęcherzami
- zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne
Często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 osób):
- wysypka skórna
- świąd
- zaczerwienienie lub pieczenie skóry
Środki ostrożności:
- W przypadku wystąpienia jakiejkolwiek reakcji alergicznej należy jak najszybciej przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem
- Leczone miejsca chronić przed działaniem promieni UV
- Unikać kontaktu leku z oczami
- Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25°C
- Chronić przed światłem i wilgocią
- Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci
Interakcje z innymi lekami:
- brak danych
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.