Magnez i potas

Witaminy i minerały, magnez i potas,aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 103 pozycji

Magnez i potas

Magnez i potas, to pierwiastki, które wzajemnie uzupełniają swoje działanie a których niedobór daje podobne objawy. Często ich brak występuje razem ze względu na ich komplementarne działanie. Utrata magnezu i potasu z organizmu jednocześnie, może wynikać z zaburzenia funkcji nerek, z zespołu złego wchłaniania a także z wymiotów, biegunek oraz restrykcyjnych diet. Warto wiedzieć, iż magnez zwiększa przyswajalność z przewodu pokarmowego potasu, dlatego warto przyjmować magnez i potas razem, także w połączeniu z witaminą B6. W tej kategorii znajdziemy leki i suplementy diety, które pomogą uzupełnić nam niedobory tak ważnych dla organizmu minerałów.   

Wpływ magnezu na organizm

Magnez jest ważnym pierwiastkiem, który odpowiada za wiele procesów zachodzących w organizmie ludzkim. Wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego, ułatwiając trawienie, poprawia myślenie i pamięć oraz działa uspokajająco. Magnez jest również materiałem budulcowym zębów i kości, poprzez połączenie z witaminą D i wapniem. Stabilizuje pracę układu nerwowego i poprawia pracę szarych komórek. Poza tym wspiera funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i zmniejsza ryzyko zawału serca. Magnez obniża ryzyko wystąpienia depresji i cukrzycy oraz reguluje pracę tarczycy. Wpływa na nasz układ opornościowy i wspomaga regulowanie napięcia mięśni także podczas napięcia przedmiesiączkowego. Pierwiastek ten rozszerza drogi oddechowe, wspierając leczenie astmy i ogranicza powstawanie kamieni w nerkach. Magnez jest pomocny przy leczeniu kontuzji i nie dopuszcza do powstania stanów zapalnych związanych z wybranymi rodzajami raka. Jego niedobór, sprawia, że możemy mieć problemy z zasypianiem, odczuwać bóle, migreny i zawroty głowy oraz posiadać kurcze mięśni. Często osoby mające zbyt mało magnezu są osłabieni, rozdrażnieni, mają problemy z koncentracją i zapamiętywaniem a także mogą mieć osłabione paznokcie i nadmiernie wypadające włosy.   

Wpływ potasu na organizm?

Potas jest jednym z elektrolitów, który jest obecny w komórkach człowieka. Odpowiada za utrzymanie właściwego napięcia elektrycznego na błonach komórkowych i za podawanie impulsów elektrycznych między komórkami. Uczestniczy w procesach syntezy a zatem w budowie białek i aminokwasów. Potas bierze udział w procesach, w których komórki produkują energię oraz kontroluje pracę mięśni, w tym mięśni serca i mięśni szkieletowych. Nadzoruje budowę mięśni, napięcie i ułatwia utrzymać ich prawidłową masę mięśniową oraz podnosi napięcie. Potas pomaga kontrolować ilość wody w organizmie, zmniejszając objętość płynów zewnątrzkomórkowych. Wspiera także utrzymanie właściwego ciśnienia krwi, przez jego obniżanie. Odpowiada za uaktywnienie wydzielania insuliny a także wspomaga przy zachowaniu równowagi kwasowo-zasadowej. Niski poziom potasu wpływa na powstawanie nadciśnienia tętniczego, chorób serca, skurczów i drżenia mięśni, zmęczenia, senności oraz osłabienia i zawrotów głowy.   

Suplementy z magnezem i potasem

Apteka internetowa Papaya posiada szeroką ofertę leków i suplementów z magnezem i potasem wielu renomowanych firm. Występują one w postaci tabletek powlekanych, musujących, ampułek smakowych oraz kapsułek i saszetek do rozpuszczenia w wodzie. Preparaty zawierające magnez i potas najlepiej się wchłaniają w postaci soli z aminokwasami czy hydrokwasami jako glutaminiany, mleczanu, asparaginianu czy cytrynianu. Apteka papaya posiada na swoich wirtualnych półkach preparaty lecznicze bez recepty i suplementy z magnezem i potasem złożone, bądź osobno takie jak np. Aspargin, Magne B6 Forte, Magnefar B6 Forte i Bio, Magnez+wit. B6+wit. D3, Magnezin, Potazek, Maglek B6, Magvit B6, Aspot, Asparaginian Extra, Olimp Chela Mag B6 shot, Asparaginian Cardio Duo, katelin i wiele innych.

Warto zadbać o swoje zdrowie i lepsze samopoczucie, uzupełniając niedobory magnezu i potasu poprzez stosowanie właściwej suplementacji. Preparaty zawierające cenne składniki odżywcze znajdziecie w naszej aptece internetowej Papaya. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ciekawą i korzystną ofertą.     

 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 62,00 zł

Produkt dodany do ulubionych