Witamina E i K

Witaminy i minerały,witamina e, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Witamina E i K

Witamina E i K należy do niezbędnych składników diety, które są potrzebne do prawidłowego rozwoju i życia. Obie witaminy łączy to, iż są rozpuszczalne w tłuszczach, stąd do prawidłowego ich wchłaniania z przewodu pokarmowego, potrzebny jest dodatek w postaci tłuszczów. W tym dziale apteka Papaya przygotowała ofertę wielu preparatów z udziałem witaminy E i K, których obecność w organizmie jest bardzo ważna i potrzebna.    

Na co wpływa witamina E?

Witamina E jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy, który ochrania komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Wspiera również zachowanie odpowiedniej krzepliwości krwi poprzez utrzymanie właściwej przepuszczalności błon komórkowych oraz ogranicza zlepianie się płytek przez co przeciwdziała powstawaniu zakrzepów. Ponadto przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi, przez udział w procesach biochemicznych, w których aktywna jest insulina. Witamina E obniża stężenie złego cholesterolu jednocześnie podnosząc poziom dobrego. Wspomaga funkcjonowanie wzroku i wpływa na wydolność mięśni. Ponadto witamina E pozytywnie działa na włosy oraz poprawia kondycję skóry, opóźniając proces starzenia, nawilża ją, odżywia, regeneruje i natłuszcza. Dlatego często nazywana jest witaminą młodości. Często możemy ją znaleźć w składzie kosmetyków, gdyż jest naturalnym filtrem UV. Tytułowana jest także witaminą płodności, ponieważ wspomaga u kobiet owulację i poprawny rozwój płodu a u mężczyzn wpływa na tworzenie nasienia i produkcję hormonów a także krążenie krwi. Witamina E należy do grupy witamin, które wspomagają potencję u mężczyzn oraz wspierają leczenie męskiej bezpłodności.   

Na co wpływa witamina K?

Witamina K należy do grupy witamin, które odgrywają ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Wspiera układ sercowo-naczyniowy, poprzez uszczelnianie i wzmacnianie ściany naczyń krwionośnych, przeciwdziała ich zwapnieniu i pękaniu, zapobiegając krwotokom. Witamina K uczestniczy także w procesie syntezy osoczowych czynników krzepnięcia krwi i białka protrombiny, ponieważ gdy brakuje któregoś z czynników, następuje zaburzenie krzepnięcia krwi. Posiada właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwbólowe i przeciwgrzybicze. Poza tym witamina K wpływa na utrzymanie równowagi gospodarki wapniowej, biorąc udział w wychwytywaniu wapnia przez układ szkieletowy oraz wspomagając tworzenie tkanki kostnej. 

Suplementy z witaminą E i K

Obecność witamin jest bezwzględnie potrzebna dla prawidłowej pracy organizmu. Dlatego Apteka internetowa Papaya posiada szeroki asortyment wyrobów z witaminą E i K. Produkty z zawartością witaminy E i K występują w postaci kapsułek miękkich, elastycznych i tabletek. Każdy może wybrać odpowiednią dla siebie formę ich przyjmowania. Na naszych wirtualnych półkach możemy znaleźć produkty lecznicze i suplementy z witaminą E takie jak np. Tokovit E natural, Vitaminum E Hasco i Alanerv oraz w połączeniu z witaminą A; Capivit A+E, Vitaminum A+E Medana, Vitaminum A+E Hasco. Natomiast wśród suplementów z witaminą K, możemy znaleźć np.  K2-Vitum forte MK-7 w różnych dawkach. Przyjmowanie witaminy K, powinno omówić się z lekarzem lub farmaceutom, gdyż nie powinny go suplementować kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby biorące leki przeciwzakrzepowe.

Warto prowadzić zdrowy i aktywny tryb życia oraz przyjmować odpowiednio zbilansowaną dietę, by cieszyć się zdrowiem jak najdłużej. Jeśli jednak, nie mamy takiej możliwości, z pomocą przychodzą nam witaminy z apteki, spośród których na pewno znajdziesz preparat dostosowany do twoich potrzeb.  

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 57,00 zł

Produkt dodany do ulubionych