Ciało

kosmetyki, ochrona przeciwsłoneczna, ciało, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 45 pozycji

Ochrona przeciwsłoneczna ciała

Ochrona przeciwsłoneczna ciała wydłuża nam okres bezpiecznego przebywania w piękne letnie dni na słońcu. Dlatego nie możemy zapominać o tym w okresie letnim, gdy wystawiamy nasze ciało na szkodliwe działanie promieni UV. To właśnie ochrona przeciwsłoneczna ciała sprawia, że możemy cieszyć się błogim odpoczynkiem na słońcu, nie martwiąc się o bolesne oparzenia słoneczne czy schodzącą skórę.  

Ochrona ciała przed słońcem

Słuchając opinii dermatologów, dowiadujemy się, że najskuteczniejsza ochrona ciała przed słońcem to unikanie słońca, co nie zawsze jest możliwe lub stosowanie odpowiedniego kosmetyku z filtrami UV o szerokim spektrum działania. Produkty te są znakomitą tarczą, która zabezpieczy naszą skórę przed nieprzyjemnymi powikłaniami. Zapewne każdy chciałby mieć piękną i zdrową opaleniznę, która nie będzie przyspieszała naszego starzenia skóry czy powodowała ryzyka wystąpienia alergii a w późniejszym etapie nawet czerniaka. Kosmetyki do opalania ciała występują w różnych formach jak emulsje, kremy, olejki, mleczka i balsamy. Każdy może wybrać postać kosmetyku do ochrony ciała przed słońcem, którą najbardziej preferuje. Niezależnie jaki produkt przeciwsłoneczny wybierzemy, musimy pamiętać, by zaaplikować go minimum 30 minut przed ekspozycją na słońce i powtarzać aplikację co 2-3 godziny lub po kąpielach słonecznych. Preparaty przeciwsłoneczne zawierają różne rodzaje filtrów jak chemiczne (syntetyczne) i mineralne (fizyczne) lub mieszane. Wysokość filtrów natomiast oznaczane jest za pomocą skrótu SPF czyli (Sun Protection Factor) i jest to współczynnik, który podaje nam o ile więcej czasu możemy spędzić na słońcu stosując filtr, zanim pojawi się zaczerwienienie na skórze w porównaniu do czasu bycia na słońcu bez stosowania kosmetyku z filtrem. Jego wartość przedstawiona jest za pomocą liczb. Dlatego im wyższy wskaźnik SPF, tym lepsze zabezpieczenie przed słońcem. np. SPF 30 oznacza, że na słońcu z tą ochroną możemy przebywać 30 razy więcej czasu do momentu zrumienienia się skóry, niż bez jego użycia. 

Stopnie ochrony ciała przed słońcem

  • ochrona ciała przed słońcem niska - od 6 SPF do 10 SPF
  • ochrona ciała przed słońcem średnia - od 15 SPF do 25 SPF
  • ochrona ciała przed słońcem wysoka - od 30 SPF do 50 SPF 

Dobry filtr do ciała

Dobry filtr do ciała uzależniony jest od rodzaju naszej skóry. Jeśli mamy skórę wrażliwą, suchą i delikatną powinniśmy wybierać filtry mineralne, które są najlepiej przez nią tolerowane. W przypadku skóry dojrzałej lub z tendencją do przebarwień, warto zastosować filtry mieszane. Dla skóry trądzikowej warto stosować filtry chemiczne, które są lekkie i wtapiają się w skórę a przy tym nie brudzą ubrań. Ponadto filtr powinien zawierać wysokie SPF i chronić skórę przed promieniami UVA i UVB.

Przeciwsłoneczne z apteki

Preparaty przeciwsłoneczne z apteki, to najlepszy wybór dla osób, które chcą zabezpieczyć swoje ciało przed promieniowaniem UV. Produkty dostępne w naszej aptece Papaya pielęgnują skórę, nawilżają oraz mogą być stosowane przez osoby ze skłonnością do alergii czy atopii. Posiadają delikatne formuły i nie powodują powstawania zaskórników. Mamy dostępność kosmetyków wielu topowych marek jak La Roche, Lirene, Iwostin, Vichy oraz Emolium i Pharmaceris. Dlatego warto przyjrzeć się ofercie i wybrać odpowiednie kosmetyki przeciwsłoneczne z apteki dla swoich bliskich.

Warto pamiętać, że rozsądne korzystanie z promieni słonecznych wpływa na zwiększenie syntezy witaminy D i powstawanie hormonu szczęścia, czyli endorfiny. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 89,00 zł

Produkt dodany do ulubionych