Neurobion Advance 100mg+50mg+1mg, tabletki, 30szt
Neurobion Advance 100mg+50mg+1mg, tabletki, 30szt
Neurobion Advance 100mg+50mg+1mg, tabletki, 30szt
Neurobion Advance 100mg+50mg+1mg, tabletki, 30szt

Witaminy z grupy B

Neurobion Advance 100mg+50mg+1mg, tabletki, 30szt

5909991472429
33,20 zł
Brutto

Wskazania:

 • Leczenie niedoboru, lub zapobiegania niedoboru witamin B1, B6, B12

Opis produktu:

Neurobion Advance 100mg+50mg+1mg, to lek w formie tabletek, do stosowania w leczeniu oraz profilaktyce niedoborów witamin B1, B6 i B12. Odpowiedni do przyjmowania u osób dorosłych. W składzie substancji czynnej leku znajdziemy Cyanocobalaminum, Pyridoxini hydrochloridum i Thiamini hydrochloridum. 

Czy wiesz, że?

Niedobór witaminy B1 objawia się sennością, zaburzeniami koncentracji, uczuciem zmęczenia i obniżeniem nastroju. Mogą także występować zaburzenia pracy serca lub uszkodzenie osłonek mielinowych neuronów. 

Składniki:

Neurobion Advance 100mg+50mg+1mg, skład: Substancjami czynnymi leku są: tiaminy azotan, pirydoksyny chlorowodorek i cyjanokobalamina. Każda tabletka powlekana zawiera 100 mg tiaminy azotanu, 50 mg pirydoksyny chlorowodorku i 1 mg cyjanokobalaminy. Pozostałe składniki leku to: Rdzeń tabletki: Celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna, hypromeloza, bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A). Przezroczysta otoczka: Alkohol poliwinylowy,monokaprylokaprynian glicerolu,  talk, sodu laurylosiarczan. Biała otoczka: Hypromeloza, polidekstroza, tytanu dwutlenek, makrogol. Otoczka: Wosk pszczeli biały, wosk carnauba.

Dawkowanie:

Osoby dorosłe:

Stosować 1 tabletka na dobę, popijając odpowiednią ilością wody, w trakcie lub po posiłku. Nie należy przyjmować leku dłużej niż 30 dni, bez konsultacji lekarskiej. 

Przeciwwskazania:

 • Nie stosować u pacjentów z uczuleniem na którykolwiek ze składników leku Neurobion Advance 100mg+50mg+1mg
 • Nie podawać osobom poniżej 18 roku życia

Działania niepożądane:

Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania tego leku, należy pamiętać, że nie u każdego mogą wystąpić.

Częstość nieznana: 

 • reakcje alergiczne (tachykardia, pocenie się)
 • reakcje skórne (z występującym świądem i pokrzywką)
 • zmiana koloru zabarwienia moczu (kolor czerwony) pojawiająca się w ciągu kilku godzin po przyjęciu leku, zazwyczaj ustępuje po przerwaniu leczenia 
 • przypadłości ze strony układu pokarmowego (ból brzucha, nudności, biegunka, wymioty)

Środki ostrożności:

 • Przechowywać w temperaturze pokojowej. 
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
 • Nie stosować w przypadku uczulenia na substancję czynną lub pomocniczą 
 • Zachować ostrożność u osób chorujących na niedokrwistość megaloblastyczną, gdyż witamina B12 może powodować złagodzenie niedokrwistości megaloblastycznej z niedoboru kwasu foliowego
 • Kobiety w ciąży, planujące dziecko lub matki karmiące, powinny przed zastosowaniem leku, poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Interakcje z innymi lekami: 

Trzeba poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach, które są lub były przyjmowane a także o tych które planujemy stosować, Neurobion Advance 100mg+50mg+1mg może wchodzić w interakcje z lakami:

 • zawierającymi lewodopę
 • antagonistami pirydoksyny takimi jak: cykloseryna, izoniazyd, hydralazyna czy penicylamina
 • długotrwale stosowanymi diuretykami pętlowymi takimi jak np. furosemid

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.

Ulotka dla pacjenta

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Reviews

No reviews
Product added to compare.