Aleric Deslo Active 0,5mg/ml, roztwór doustny, 60 ml
36,40 zł / 100 ml
Alergia u dzieci
Hitaxa Fast Kids, to lek dostępny dla pacjenta bez recepty, w formie roztworu doustnego. Jego substancją czynną jest desloratadyna, lek przeciwhistaminowy nowszej generacji zasadniczo pozbawionym działania uspokajającego i usypiającego. Łagodzi objawy alergiczne takie jak: kichanie, wyciek z nosa, obrzęk i świąd błon śluzowych, łzawienie i zaczerwienienie oczu, pokrzywki. Hitaxa Fast Kids, odpowiednia jest do stosowania dla dzieci powyżej 2 roku życia i starszych a także osób dorosłych.
Alergia jest uważana za epidemię XXI wieku. Eksperci twierdzą, że dynamicznie wzrastająca zachorowalność na alergie spowoduje, iż wkrótce alergikiem stanie się co drugi Europejczyk.
Substancją czynną leku Hitaxa Fast Kids jest desloratadyna. Jeden ml leku w roztworze zawiera 0,5 mg desloratadyny. Pozostałe składniki leku: hypromeloza typ 2910, sukraloza (E 955), kwas cytrynowy, bezwodny, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), sodu cytrynian,glikol propylenowy (E 1520), aromat Tutti Frutti, płynny (glikol propylenowy, substancje smakowo-zapachowe), woda oczyszczona
Dzieci powyżej 2 roku życia do 5 lat: |
Podawać 2,5 ml roztworu doustnego, 1 x na dzień |
Dzieci w wieku od 2 do 5 roku życia: |
Lek może być jedynie podawany, po wcześniejszej diagnozie alergii |
Dzieci od 6 do 11 roku życia: |
Podawać 5ml roztworu doustnego, 1 x na dzień |
Młodzież powyżej 12 roku życia oraz osoby dorosłe: |
Podawać 10ml roztworu doustnego, 1 x na dzień |
Hitaxa Fast Kids, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u 1 na 10 000 osób):
Częstotliwość nieznana:
Trzeba poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach, które były są lub planujemy przyjmować.(również wydawanych bez recepty)
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
36,40 zł / 100 ml