Olejki eteryczne

Olbas Oil, płyn, 28ml

5909990045921
25,26 zł
Brutto

Postać płyn do sporz. inhal. parowej
Opakowanie 28 ml (butelka)
Rodzaj Lek ziołowy
Kraj pochodzenia IRLANDIA
Dawka -
Czy na receptę 0

Wskazania:

  • Katar występujący w czasie przeziębień.
  • Pomocniczo w chorobach zatok przynosowych.
  • Zewnętrznie w bólach reumatycznych i mięśniowych.

Opis produktu:

Olejek Olbas to naturalny lek z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku europejskim. Dzięki odpowiednio dobranemu składowi leczniczych składników natychmiast przetyka zatkany nos i ułatwia oddychanie. Olbas Oil zawiera różne olejki eteryczne, które działają wspomagająco w upłynnieniu wydzieliny, zmniejszają obrzęk błony śluzowej nosa, ułatwiając oddychanie w podaniu inhalacyjnym. Olejek Olbas działa na zasadzie inhalacji. Lecznicze olejki w nim zawarte uwalniając się, docierają do błony śluzowej nosa i gardła, dzięki czemu jego działanie jest szybkie i przynosi natychmiastową ulgę. W podaniu zewnętrznym na skórę, Olbas działa łagodnie przeciwbólowo, chłodząco, łagodzi bóle mięśniowe i reumatyczne. 

Czy wiesz, że?

INHALACJE – metoda leczenia polegająca na wdychaniu pary wodnej lub leków (np. olejku Olbas) do układu oddechowego. Inhalacje są metodą mało inwazyjną, nie obciążającą przewodu pokarmowego, szczególnie przydatną w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych.

Składniki:

Substancjami czynnymi Olejeku Olbas są: olejek kajeputowy (Cajeuti oleum), olejek goździkowy (Caryophlli floris aeteroleum), olejek eukaliptusowy (Eucalypti aetheroleum), olejek jałowcowy (Iuniperi aetheroleum), olejek miętowy (Menthae arvensis aetheroleum), salicylan metylu (Methylis salicylas), mentol (Levomentholum).

Dawkowanie:

Dorośli, młodzież i dzieci powyżej 7 lat

Skroplić 2-3 kroplami chusteczkę do nosa lub wierzch dłoni i wdychać ulatniające się opary. Efekt parowania można wzmocnić dodając kilka kropli olejku do kubka z ciepłą wodą.

Zewnętrznie w bólach reumatycznych i mięśniowych wcierać niewielką ilość olejku w bolące miejsca 3 razy dziennie.

Dzieci od 3 do 7 lat

Skroplić 2-3 kroplami chusteczkę do nosa, podać do wdychania z niewielkiej odległości lub umieścić w pobliżu dziecka podczas snu. 

Nie stosować poniżej 3 lat. 

Środki ostrożności przed zastosowaniem:

Preparat nie może być stosowany:

  • przez osoby uczulone na którykolwiek składnik preparatu.
  • u osób z chorobami alergicznymi układu oddechowego i astmą.
  • zewnętrznie nie stosować u osób chorych na atopowe zapalenie skóry lub z uszkodzoną.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Opinie użytkowników

Brak opinii
Aby dodać komentarz należy się zalogować.
Produkt dodany do ulubionych