Kaszel

Dziecko, zdrowie u dzieci, kaszel, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 106 pozycji

kaszel u dzieci 

Kaszel u dzieci to jeden z częściej występujących objawów podczas przeziębienia. Szczególnie w okresie wczesnoszkolnym dzieci są narażone na infekcję dróg oddechowych. Małe organizmy nie posiadają jeszcze prawidłowo ukształtowanego systemu immunologicznego. Kaszel u dzieci może być różny, obecnie wyróżniamy trzy rodzaje kaszlu: kaszel mokry, kaszel suchy i kaszel krtaniowy. Każdy rodzaj kaszlu jest leczony w inny sposób

Rodzaje kaszlu u dzieci

Każdy rodzaj kaszlu powinien być leczony w inny sposób, dlatego tak ważne jest znalezienie przyczyny. Odpowiednio dobrane leki przyczyniają się do złagodzenia objawów i przyspieszają powrót do zdrowia. 

Suchy kaszel u dzieci

Kaszel to normalna reakcja organizmu na zanieczyszczenia, które wdychamy. Problem suchego kaszlu występuje w momencie kiedy znacznie się nasila. Dodatkowo przy występowaniu kaszlu suchego mogą pojawić się objawy takie jak podrapywanie gardła, uczucie ściekania flegmy po tylnej ścianie dróg oddechowych oraz odruch wymiotny spowodowany intensywnym kaszlem. Kaszel suchy możemy podzielić na:

  • suchy kaszel alergiczny
  • suchy kaszel krtaniowy
  • suchy kaszel infekcyjny i poinfekcyjny
  • suchy kaszel psygogenny
  • suchy kaszel astmatyczny

Podział ten jest zależny od przyczyn i objawów. 

Rodzaj kaszlu suchego

Przyczyna

Objawy

suchy kaszel alergiczny

jest reakcją organizmu na styczność z alergenami

nasila się wieczorami, ma charakter napadowy

suchy kaszel krtaniowy

podłożem są wirusy

kaszel ma charakterystyczny oddźwięk, na kaszel suchy krtaniowy mówi się kaszel szczekający. Często towarzyszy mu gorączka lub wysypka

suchy kaszel infekcyjny i poinfekcyjny

infekcja

napadowy kaszel utrzymujący się nawet do kilku tygodni

suchy kaszel psychogenny

stres

kaszel nasilający się podczas stresu, kaszel w tym przypadku nie pojawia się podczas mówienia czy spania.

suchy kaszel astmatyczny

astma

przewlekły kaszel, występujący często z dusznościami

Co podawać dzieciom na suchy kaszel u dzieci?

Podstawą dobrego leczenia jest postawienie trafnej diagnozy. Suchy kaszel astmatyczny można zwalczyć podając leki wpływające na przyczynę. Czyli astmatycy podczas nasilenia się objawów powinni przyjąć leki na astme. Dodatkowo mogą wspomóc się preparatami z apteki o działaniu łagodzącym. Suchy kaszel krtaniowy w większości przypadków wymaga podania sterydów, dlatego nie powinniśmy lekceważyć tego rodzaju kaszlu u dzieci. Suchy psychogenny kaszel jest wynikiem stresu, jedyną skuteczną metodą będzie wyeliminowanie czynników stresogennych. Kaszel alergiczny powinien również być leczony za pomocą leków dla alergików. Najczęściej występującym kaszlem jest suchy poinfekcyjny lub infekcyjny. Ten rodzaj powinien być leczony za pomocą syropów hamujących objawy i zmniejszających podrażnienia wynikające z ciągłego odruchu kaszlu. 

Co na suchy kaszel z apteki?

W aptece Papaya posiadamy szereg syropów dla dzieci o działaniu powlekającym. Odpowiednim wyborem podczas suchego kaszlu będą preparaty na bazie substancji takich jak porost islandzki, który zmniejszy zaczerwienienie i suchość błon śluzowych. 

Domowe sposoby na kaszel suchy u dzieci

Podstawą podczas leczenia kaszlu jest stworzenie odpowiedniej wilgotności w pomieszczeniu, w którym dziecko chore przebywa. Dobrym rozwiązaniem będą inhalację z soli fizjologicznej. Dodatkowo możemy podać dziecku syrop z cebuli, który sami możemy przygotować w domowych warunkach.

Mokry kaszel u dzieci

Mokry kaszel u dzieci charakteryzuje się nasiloną potrzebą kasłania oraz zalegającą wydzieliną w drogach oddechowych. Przyczyną mokrego kaszlu są wirusy lub bakterie, dlatego podczas występowania tego rodzaju kaszlu u dzieci należy udać się do lekarza. Często istnieje potrzeba podania leku na receptę. 

Co na mokry kaszel u dzieci?

Mokry kaszel u dzieci leczy się lekami rozrzedzającymi wydzielinę. W aptece Papaya jest szereg preparatów w formie syropów, które pomogą pozbyć się zalegającej wydzieliny. Nieleczony kaszel mokry u dzieci może prowadzić do powstawania zmian w oskrzelach, dlatego nie należy bagatelizować problemu. 

Domowe sposoby na kaszel mokry u dzieci

Domowe sposoby nie tylko pomagają zwalczać objawy ale również są zalecane jako terapia wspomagająca. Intensywny kaszel prowadzi do powstawania podrażnień na błonie śluzowej gardła, dlatego warto zastosować płukanki na bazie ziół o działaniu przeciwzapalnym. Rumianek i szałwia są roślinami, które skutecznie łagodzą stan zapalny oraz objawy takie jak ból, pieczenie czy problemy z przełykaniem. 

Inhalacje u dzieci na kaszel suchy czy mokry?

Inhalacje na kaszel u dzieci sprawdzą się zarówno podczas kaszlu suchego jaki mokrego. W obydwu przypadkach wspomogą terapie lekami. Podczas suchego kaszlu, inhalacja nawilży śluzówkę, podczas mokrego rozrzedza wydzielinę. Dlatego możemy stosować inhalację na każdy rodzaj kaszlu.

W naszej aptece znajdziemy szereg produktów łagodzących objawy kaszlu. Starajmy się wybierać leki i wyroby medyczne dedykowane. Nie stosujmy syropów hamujących kaszel podczas występowania zalegającej wydzieliny i na odwrót. 

Filtry
Produkt dodany do ulubionych