Panadol Extra, tabletki, 24 szt
Panadol Extra, tabletki, 24 szt

Gorączka

Panadol Extra, tabletki, 24 szt

5909990153527
19,87 zł
Brutto

 Wskazania:

  • Łagodzi ból głowy, migrenę, 
  • Bóle mięśni,
  • Bóle zębów,
  • Nerwobóle,
  • Bóle menstruacyjne,
  • Bóle kostno-stawowe, 
  • Gorączkę

Opis produktu:

Apap Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Niweluje objawy bólu głowy, migreny, bólów menstruacyjnych i nerwobóli. Odpowiedni do stosowania podczas przeziębienia i grypy. Zmniejszy temperaturę i ograniczy ogólne złe samopoczucie. 

Czy wiesz, że?

Dzięki zawartości kofeiny, paracetamol ma wzmocnione działanie. 

Składniki:

1 tabletka zawiera: paracetamol 500 mg,kofeinę 65 mg,skrobia żelowana,skrobię kukurydzianą, powidon (K 25),potasu sorbinian,kwas stearynowy,kroskarmeloza sodowa,talk Otoczka zawiera: hydroksypropylometylocelulozę, triacetynę.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat

1-2 tabletki co 4 do 6 godzin nie więcej niż 8 tabletek dziennie

Przeciwwskazania:

  • Nie stosować u pacjentów z alergią na którykolwiek składnik leku
  • Lek nieodpowiedni dla z chorobą alkoholową, ciężką niewydolnością wątroby lub nerek, zaburzeniami rytmu serca oraz bezsennością
  • Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat
  • Nie stosować u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią
  • Podczas stosowania leku nie spożywać alkoholu

Działania niepożądane:

Panadol Extra, jak każdy lek, może wywołać działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):

  • reakcja alergiczna typu wysypka skórna, swędzenie skóry
  • problemy z oddychaniem (u osób, u których przeszłości wystąpiły takie objawy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZów)
  • sińce 
  • krwawienia o nieznanej przyczynie
  • zaburzenia pracy wątroby

Częstość nieznana:

  • ból głowy i/lub zawroty głowy
  • kołatanie serca
  • bezsenność
  • niepokój ruchowy
  • lęk
  • rozdrażnienie, nerwowość
  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe

Środki ostrożności:

  • Leku nie powinno się stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol
  • Osobom z niewydolnością nerek i wątroby lub ciężką infekcją, przed zastosowaniem leku zaleca się konsultację z lekarzem
  • Pacjenci z zaburzeniami wagi przed zażyciem leku powinni skonsultować się z lekarzem
  • Lek nie jest zalecany dla osób, które przyjmują sole litu lub inhibitory MAO
  • Jednym ze składników Panadolu Extra jest kofeina w związku z czym podczas stosowania leku zaleca się unikanie nadmiernego spożywania produktów zawierających kofeinę.
  • Panadol Extra należy trzymać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej
  • Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu

Interakcje z innymi lekami:

Panadol Extra może wchodzić w reakcję z lekami takimi jak:

  • inne leki zawierające paracetamol
  • metoklopramid
  • leki przeciwzakrzepowe 
  • leki nasenne
  • leki przeciwpadaczkowe
  • inhibitory MAO
  • estrogen i progesteron
  • inne NLPZ
  • sole litu

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu.

Reviews

No reviews
Product added to compare.