Odciski i odleżyny

Problemy skórne, odciski, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Odciski i odleżyny

Odciski i odleżyny to kategoria w naszej aptece zawierająca preparaty w formie maści, kremów, plastrów i płynów zawierających substancje czynne przyspieszające gojenie się zmian w postaci odcisków czy odleżyn. 

Odciski

Odciski powstają na skutek źle dobranego obuwia. Jednym z powodów powstawania zmian skórnych w postaci odcisków jest również zbyt długie noszenie butów. Odciski są bolesne i powodują problemy z chodzeniem lub wykonywaniem czynności. Powstają najczęściej na stopach lub dłoniach. 

Leki na odciski

W aptece znajdziemy szereg wyrobów leczniczych zawierających substancje czynne, które przyspieszą gojenie się odcisków. 

Plastry na odciski

Plastry na odciski są jednym z najczęściej wybieranych wyrobów do leczenia zmian. W ich składzie znajdziemy kwas salicylowy, który zmiękcza i złuszcza zmianę. Jest to jedna z preferowanych metod leczenia przez pacjentów. 

Płyn na odciski 

Płyn na odciski zawiera również kwas salicylowy, który działa tak samo jak w plastrach. Jednak płyn należy ostrożnie nałożyć tylko w miejscu zmiany. Dodatkowo możemy znaleźć kwas mlekowy, który przyczynia się do szybszej regeneracji naskórka. 

Odleżyny

Odleżyny są zmianami powstałymi w większości u pacjentów unieruchomionych. Spowodowane są długotrwałym leżeniem w jednej pozycji. Zmiany te charakteryzują się trudnością w gojeniu. W tej podkategorii znajdziemy produkty zabezpieczające powstawaniu ran oraz przyspieszające gojenie już powstałych. 

Odciski i odleżyny są zmianami powstałymi na skutek długiego ucisku skóry. Możemy zapobiec powstawaniu zmian, pamiętać o częstej zmianie pozycji w przypadku osób leżących, a u osób spędzających dużą ilość czasu w obuwiu zadbać, aby było one wygodne. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 57,00 zł

Produkt dodany do ulubionych