Lactulosum nycomed, syrop na zaparcia o smaku...
Lactulosum nycomed, syrop na zaparcia o smaku pomarańczowym, 2,5 g/5 ml, 150 ml

Zaparcia

Lactulosum nycomed, syrop na zaparcia o smaku pomarańczowym, 2,5 g/5 ml, 150 ml

5909990158614
Obecnie brak na stanie
10,11 zł
Brutto

Wskazania:

  • Zaparcia
  • Encefalopatia w przebiegu niewydolności wątroby

Opis produktu:

Lek Lactulosum nycomed, w formie syropu o smaku pomarańczowym, do stosowania w przypadku zaparć oraz encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby. Zawiera laktulozę, która nie rozkłada się pod wpływem enzymów trawiennych i dlatego dociera do jelita grubego. Dzięki temu zakwasza treść jelita grubego i ma działanie przeczyszczające. 

Czy wiesz, że?

Zaparcia występują, gdy przez dłuższy czas treść jelitowa pozostaje w obrębie przewodu pokarmowego. Aby uregulować pracę jelit można stosować różne naturalne metody, jednak nie dla wszystkich są one skuteczne. Można wpływać na układ pokarmowy poprzez suplementację probiotyków, maślanu sodu i stosowanie odpowiedniej diety zawierającej duże ilości błonnika. 

Składniki:

Substancją czynną leku Lactulosum nycomed jest laktuloza. 5 ml syropu zawiera 2,5 g lakttulozy. Ponadto lek zawiera sorbitol 70%, aromat pomarańczowy, wodę oczyszczoną. 15 ml (łyżka stołowa) syropu zawiera 7,5 g laktullozy, a 5 ml (łyżeczka do herbaty) syropu zawiera 2,5 g laktlulozy.

Dawkowanie:

Dorośli





W przewlekłych zaparciach – dawkowanie początkowe: 20-40 ml na dobę w 1-2 dawkach. Po uzyskaniu efektu dawkę należy ustalić indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta. W niewydolności wątroby, stanach przedśpiączkowych lub śpiączce wątrobowej 120-240 ml w 3-4 dawkach na dobę. Dawkowanie należy ustalić indywidualnie, zmieniając je co 1-2 dni, tak aby liczba wypróżnień na dobę wynosiła 2 do 3.

Dzieci

W przewlekłych zaparciach – 1-3 łyżeczek do herbaty (5-15 ml) na dobę. Początkowo, niemowlęta – 2,5 ml, dzieci do 3 lat – 5 ml, powyżej 3 lat – 15 ml na dobę. Następnie dawkę leku można stopniowo zwiększać co 3 dni aż do uzyskania prawidłowych wypróżnień. Jeśli wystąpią wzdęcia brzucha, należy zmniejszyć dawkę do tolerowanej przez dziecko.

Przeciwwskazania:

  • Nie stosować u pacjentów, u których występuje: nietolerancja laktozy, niedrożność jelit, galaktozemia.
  • Lek nie jest odpowiedni dla osób z uczuleniem na substancje czynne lub pomocnicze.

Działania niepożądane:

Istnieje możliwość występowania działań niepożądanych podczas przyjmowania tego leku. Należy pamiętać, że nie u każdego mogą one wystąpić.

Działania niepożądane wynikające z przyjmowania tego leku:

  • dolegliwości żołądkowo-jelitowe (np. ból brzucha, wymioty, biegunka), czasami prowadzące do zaburzeń równowagi elektrolitowej.

Środki ostrożności:

  • Jeśli zaparcia nie ustąpią po kilku dniach od przyjmowania leku, należy zgłosić się do lekarza.
  • Lek nie jest odpowiedni dla osób z nietolerancją niektórych cukrów.
  • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny przed zastosowaniem tego leku skonsultować się z lekarzem.

Interakcje z innymi lekami:

Lactulosum może wchodzić w interakcję z następującymi lekami:

  • leki, których uwalnianie zależy od pH w okrężnicy,
  • preparaty przeciwzakrzepowe,
  • droperidol,
  • korzeń lukrecji.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.

Ulotka dla pacjenta

Zobacz także

Reviews

No reviews
Product added to compare.