Ibupar Forte 400 mg, tabletki powlekane, 10 szt
0,72 zł / szt
Gorączka
Ibupar forte to lek przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia. Głównym składnikiem preparatu jest ibuprofen w dawce 400 mg. Wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne a także przeciwgorączkowe. Po doustnym podaniu doustnym szybko się uwalnia a maksymalne stężenie we krwi osiąga po 1 - 2 godzinach od podania.
Jedną z najczęściej wybieranych przez Polaków substancji przeciwbólowych jest ibuprofen.
Substancją czynna Ibupar forte: Ibuprofen 400 mg. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (101), skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, alkohol poliwinylowy, sodu laurylosiarczan, sodu stearylofumaran; otoczka: makrogol (4000), hypromeloza (E 5), hypromeloza (E 15), hydroksypropyloceluloza, żółcień pomarańczowa (E 110) lak, czerwień koszenilowa (E 124)
Dorośli i młodzież powyżej |
1 tabletka (400 mg) co 4 - 6 godzin, nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę |
Lek przyjmować w trakcie lub po posiłku.
Ibupar Forte, jak każdy lek, może powodować działania niepożądane. Należy pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób):
Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób):
Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):
Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób):
Ibupar Forte może wchodzić w interakcje z lekami i substancjami takimi jak:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
0,72 zł / szt
1,25 zł / szt
0,91 zł / szt
0,39 zł / szt