Dip Rilif, żel przeciwbólowy, 50 g
32,28 zł / 100 g
Obrzęk i kontuzja
Dip Rilif jest lekiem przeciwbólowym, przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym w postaci żelu do stosowania miejscowego. Szybkość i siła jego działania opiera się na skojarzeniu dwóch substancji czynnych - ibuprofenu i mentolu. Polecany jest do leczenia bólów mięśni i stawów, zwłaszcza w przebiegu chorób zwyrodnieniowych stawów obwodowych czy kręgosłupa. Może być również stosowany w leczeniu zmian zapalnych tkanek okołostawowych, tj. ścięgien, więzadeł, torebek stawowych. Sprawdza się także przy pourazowych dolegliwościach bólowych oraz przy leczeniu lumbago. Należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
Miejscowy sposób podania substancji czynnej skutkuje koncentracją jej siły działania na wybrany obszar, a także ogranicza działania niepożądane na inne narządy organizmu. Ibuprofen zawarty w żelu jest składnikiem silnie przeciwbólowym i przeciwzapalnym, a dzięki zastosowaniu na stawy jego najwyższe stężenie można zaobserwować w mazi i tkankach stawowych, natomiast minimalne w osoczu. Mentol działa bezpośrednio na zakończenia nerwowe skóry, co wywołuje jej zaczerwienienie i łagodne podrażnienie, a w konsekwencji zmniejszenie dolegliwości bólowych mięśni, stawów i ścięgien. Pozwala to na skrócenie czasu powrotu do stanu normalnego funkcjonowania.
1 g żelu Dip Rilif zawiera 50 mg ibuproffenu i 30 mg mentolu
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia |
1 cm - 4 cm żelu do 3 razy na dobę |
Lek ten, jak każdy inny, może powodować działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że nie u każdego one wystąpią.
Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób):
Częstość nieznana:
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie stosowania leku niezbędna jest konsultacja z lekarzem bądź farmaceutą. Powyższy opis nie stanowi ulotki dołączonej do leku, z którą należy zapoznać się przed zastosowaniem preparatu. W celu zapoznania się z pełną treścią ulotki, pobierz plik znajdujący się na końcu karty produktu.
Zobacz także
32,28 zł / 100 g
31,69 zł / 100 g
29,43 zł / 100 g