Łuszczyca, rogowacenie

Problemy skórne, łuszczyca, rogowacenie, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 72 pozycji

Łuszczyca i rogowacenie

Łuszczyca i rogowacenie prowadzi do powstawania charakterystycznych zmian skórnych. Jest to choroba przewlekła, która wymaga specjalnego leczenia. W tym dziale znajdziemy, kremy, płyny i preparaty łagodzące zmiany łuszczycowe i nadmierne rogowacenie. Odpowiednia pielęgnacja pomaga w utrzymaniu prawidłowego wyglądu skóry.

Łuszczyca 

Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna, która prowadzi do powstawania zmian w postaci łusek. Łuszczyca nie jest chorobą zakaźną, zalicza się ją do chorób przewlekłych i trudnych w leczeniu. Choroba ta pojawia się w różnym nasileniu, a na jej przebieg ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest stres, uważa się, że ma on ogromny wpływ na nasilenie objawów. Badania dowodzą, że na rozwój łuszczycy mają wpływ czynniki genetyczne. To oznacza, że jeśli matka lub ojciec choruje na tą chorobę skóry to ich dziecko prawdopodobnie będzie również chorować. 

Leki na łuszczycę

Na łuszczycę stosuje się maści, kremy i leki immunosupresyjne. Dodatkowo stosuje się czasem preparaty keratoliczne i naświetlenia. Te metody leczenia wykazują skuteczność i zmniejszają widoczność zmian.

Leki na łuszczycę z apteki

W naszej aptece znajdziecie produkty takich marek jak Cutis, Cerkoderm, Mediderm, Nivelium czy Cetaphil, które są przeznaczone do codziennej pielęgnacji u osób z łuszczycą. Produkty te wpływają na zmniejszenie zmian oraz zapobiegają powstawaniu nowych. 

Nadmierne rogowacenie 

Nadmierne rogowacenie to problem skórny, który dotyczy bardzo dużą część społeczeństwa. Problem ten charakteryzuje się brakiem zdolności pozbywania się martwego naskórka w naturalny sposób. Efektem tego stanu jest znacznie pogrubiona skóra o brzydkim wyglądzie. Dodatkowo u osób z nadmiernym rogowaceniem zostaje zaburzony system obronny skóry. Jest ona podatna na powstawanie stanów zapalnych. 

Nadmierne rogowacenie skóry - pielęgnacja

Podczas występowania nadmiernego rogowacenia skóry bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Używanie kremów zmiękczających naskórek przyczynia się do łatwiejszego usuwania zrogowaciałego naskórka. Dzięki nawilżeniu możemy zapobiec zgrubieniom skóry w miejscach narażonych na ten problem skórny. 

Na nadmierne rogowacenie z apteki

W aptece możemy znaleźć szereg dermokosmetyków, które znacznie wpłyną na wygląd naszej skóry. Są to między innymi kremy i balsamy zawierające w swoim składzie mocznik, który skutecznie zmiękcza zrogowaciały naskórek i pomaga go usunąć.

Apteka to miejsce gdzie znajdziemy kosmetyki specjalistyczne, które mają za zadanie leczyć oraz dostarczać do naskórna wszystkie potrzebne składniki. Dermokosmetyki to produkty przeznaczone dla osób z problemami skórnymi oraz tych pacjentów, którzy chcą w sposób odpowiedni zadbać o swoją skórę. 

Filtry

Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 87,00 zł

Produkt dodany do ulubionych