Katar

Dziecko, zdrowie u dzieci, katar, aptekapapaya.pl

Aktywne filtry

Pokazano 1-30 z 100 pozycji

Katar u dzieci 

Katar u dzieci to dość częsta przypadłość zwłaszcza w okresie wiosennym i jesienno-zimowym. Wywołują go najczęściej infekcje wirusowe lub alergie. Zdarza się, że katar, który długo się utrzymuje może być także symptomem przerostu trzeciego migdałka lub innej przypadłości jaką jest mukowiscydoza. Katar u dzieci cechuje się występowaniem wydzieliny w nosie i uczuciem niedrożność błony śluzowej nosa. Na początku ma formę wodnistej wydzieliny, która po około 3 do 5 dni zmienia swoją konsystencję do bardziej gęstej, śluzowej. Utrzymuje się zwykle u starszych dzieci do około 7 dni, natomiast u maluchów ten okres może wydłużyć się nawet do 14. Niejednokrotnie katarowi towarzyszą takie objawy jak; kaszel, drapanie w gardle, kichanie, bóle głowy czy zatkany nos. Ważne, by wydzielina nie zalegała w nosie, ponieważ może to doprowadzić do infekcji bakteryjnej. Wtedy zmienia się jej kolor i przybiera żółtą lub żółto-zieloną barwę, bardziej gęstą, którą trudniej jest wydmuchać a która może doprowadzić do powikłań i pojawienia się gorączki. W takim przypadku potrzebna jest konsultacja z lekarzem. Natomiast alergiczny katar u dzieci, nazywany także alergicznym nieżytem nosa (ANN), występuje w przypadku uczulenia na określone alergeny. Najczęściej są to pyłki roślin, traw i drzew, sierść zwierząt, roztocza kurzu oraz niektóre pokarmy. Długość utrzymywania się takiego kataru powoduje, że dzieli się on na okresowy i przewlekły. Objawy alergicznego kataru pojawiają się często już w ciągu kilku minut, nawet po krótkotrwałym kontakcie z alergenem i mogą trwać nawet do kilku dni. Pojawia się wtedy wodnista i przezroczysta wydzielina. Przebieg schorzenia może być łagodny, umiarkowany lub ostry a towarzyszyć mu może alergiczne zapalenie spojówek, kichanie i świąd nosa. Czy mamy do czynienia z alergicznym nieżytem nosa, możemy dowiedzieć się z testów alergicznych lub z wywiadu chorobowego. Musimy wiedzieć, że katar choć to dolegliwość nieprzyjemna i męcząca jest reakcją obronną układu odpornościowego. Pomaga nam walczyć z infekcją a częste dmuchanie nosa i kichanie, pozwala pozbyć się wirusów. 

Leki na katar u dzieci 

Leki na katar u dzieci to środki, które łagodzą dolegliwości i skracają czas trwania infekcji. Możemy je dostać w postaci sprayu, kropli, maści a także olejków i plastrów. Popularne są także roztwory fizjologiczne i zestawy do płukania oraz aspiratory do nosa. 

Spraye na katar u dzieci

Spraye na katar u dzieci posiadają odpowiednie stężenie substancji czynnych takich jak ksylometazolinę, oksymetazolinę lub nafazolinę oraz wodę morską.Preparaty te zmniejszają obrzęk śluzówki i łagodnie rozrzedzają wydzielinę, by nie zalegała i można było się jej pozbyć. Dopasowane są do wieku dziecka i należy stosować je zgodnie z zaleceniem producenta. Dostępne jest wiele preparatów na które warto zwrócić uwagę i znaleźć odpowiedni dla swojego dziecka. Wśród nich możemy wyróżnić np. nasivin baby, marimer baby, sterimar baby, sudafed xylospray, nasivin kis i baby oraz sudafed xylospray i wiele innych. 

Plastry na katar u dzieci

Aromatyczne plastry na katar u dzieci są bezpieczne, nie mają kontaktu ze skórą maluszka a przykleja się je na ubranie na wysokości klatki piersiowej z dala od twarzy. Stosuje się je by ułatwić maluszkowi oddychanie, szczególnie w porze nocnej. Terapia nimi polega na wdychaniu wydzielanych przez nie olejków eterycznych, które odświeżają i pomagają przy oczyszczaniu nosa oraz zatok z zalegającej wydzieliny. Zawierają olejki roślinne takie jak z eukaliptusa, lawendy lub mięty. Przy wyborze plastrów na katar u dzieci, trzeba zwrócić uwagę na wiek od jakiego można ich używać. Na naszych wirtualnych pułkach można znaleźć plastry aromatyczne sinulan forte junior oraz ibufen aroma plastry i aromactiv plastry.   

Maści na katar u dzieci

Pośród szerokiej oferty preparatów na nieżyt nosa, możemy znaleźć także maści na katar u dzieci oraz żele. Ułatwiają one oddychanie,zmniejszają obrzęk, pielęgnują i zapobiegają podrażnieniom. Należą do nich maść majerankowa, pantherin ecto żel, oxalin baby, oxalin junior oraz xylogel. Natomiast preparaty takie jak vicks vaporub maść, vicks baby balm maść, depulol żel, aromactiv żel,  pomagają w leczeniu kataru a także wspomagają w innych objawach przeziębienia np. kaszlu. 

Olejki na katar dla dzieci

Olejki na katar dla dzieci to naturalny i pomocny sposób, by ułatwić oddychanie. Pomagają usunąć zalegającą wydzielinę z dróg oddechowych i udrażniają zatoki. Naturalne olejki mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i antyseptyczne. Wprowadza się je do organizmu poprzez inhalację, masaż lub dodanie do nawilżacza powietrza czy kąpieli. Najlepiej sprawdzają się olejki na katar dla dzieci takie jak; olejek eteryczny eukaliptusowy, olejek eteryczny tymiankowy, olbas oil czy aromactiv olejek do kąpieli.  

Aby zmniejszyć uczucie dyskomfortu i ułatwić oddychanie podczas kataru u dzieci, warto zerknąć na ofertę jaką przygotowała dla Ciebie apteka Papaya i wybrać produkt najlepszy dla swojego dziecka. 

Filtry
Produkt dodany do ulubionych